archive24 Shkurt, 2022 - 22:56

Lajme

Osmani: Serbia do përballet me NATO-n nëse sulmon Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i siguroi qytetarët e vendit se institucionet e sigurisë, duke filluar nga Policia e Kosovës me të gjitha njësitë e saj, e deri te strukturat inteligjente dhe Ushtria e Kosovës – e cila, siç tha, ka mandat që t’i mbrojë qytetarët, sovranitetin dhe integritetin territorial...
Lajme

Kurti pas veprimeve të Putinit: I bëjmë thirrje NATO-s dhe BE-së për vigjilencë dhe maturi në Ballkan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar vigjilencë dhe maturi nga Aleanca Veriatlantike (NATO) dhe Bashkimi Evropian (BE), në vazhdën e sulmeve të Rusisë në Ukrainë. Nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare të tij në ‘Twitter’, kryeminisatri Kurti ka thënë se i mbështesin plotësisht dënimin e agresionit të Rusisë nga...
Lajme

ShBA ngre në qiell “bishën” bombarduese B-52

Një bombardues strategjik “B-52”, avion ushtarak amerikan, është duke patrulluar në qiejt e Polonisë, shumë pranë kufirit mes Ukrainës dhe Bjellorusisë, ndërkohë që forcat ushtarake të Putinit kanë sulmuar Kievin dhe mjaft qytetet të tjera. Sipas “FlightRadar”, bombarduesi është ngritur disa orë më parë nga baza amerikane në jug të...
Lajme

Shi dhe borë, parashikimi i motit për dy ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat ditën e shtune kryesisht në pjesën e dytë të ditës, parashihen të sjellin reshje shiu dhe bore në vise të larta por reshje parashihet të ketë edhe në...
1 2 3 5
Page 1 of 5