archive23 Shkurt, 2022 - 21:48

Lajme

‘Hajn, mashtruese ordinere, rrinë duke incizuar’: Eskalon debati në mes deputetit të VV’së dhe kryesueses së SHSKUK’së

Ka eskaluar debati në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Mirsad Shkreta dhe kryesueses së Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), Agreta Gashi, e cila ishte emëruar nga Qeveria Kurti, shkruan Gazeta Metro. Në vizitën që patën sot deputetët e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, me Bordin e SHSKUK’së...
Lajme

Konfiskohen mbi 80 kilogramë drogë nga Policia e Kosovës

Gjatë ditës së sotme Policia e Kosovës ka arritur që të kap rreth 80 kilogramë drogë të llojit heroinë. Aksioni nga Policia është zhvilluar në terminalin doganor në Han të Elezit, e ku në këtë pikë raportohet se janë arrestuar dy persona të dyshuar. Në lidhje me këtë rast Prokuroria...
Lajme

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Ka nisur mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të diskutuar lidhur me situatën e sigurisë në vendin tonë. Mbledhja vjen pas situatës në Ukrainë, teksa atje sot u shpall gjendje e jashtëzakonshme. Se do të mbahet kjo mbledhje gjatë ditës së sotme për Gazeta Sinjali e ka bërë të...
Lajme

Bashkësitë fetare kundërshtojnë martesat e së njëjtës gjini

Bashkësia Islame, Kisha Katolike, Kisha Protestane Ungjillore dhe Bashkësia Hebraike e Kosovës kanë kundërshtuar bashkërisht nismën ligjore për përfshirjen e martesave të gjinisë së njëjtë në Kodin Civil të Kosovës. Këto bashkësi kanë kundërshtuar çdo “ndryshim, ripërkufizim apo riinterpretim të neneve për familjen, martesën dhe statusin e bashkëshortëve në vendin...
1 2 3 4
Page 1 of 4