archive21 Shkurt, 2022 - 19:55

Lajme

Rritja e pagës minimale, Kurti jep lajmin e shumë pritur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se ka filluar puna për rritjen e pagës minimale në vend, shkruan Gazeta Sinjali. Ai përmes Facebookut ka njoftuar se Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve veçse ka përgatitur projektligjin i cili shpejt do të dalë në konsultime publike dhe në koordinim me...
Lajme

Më në fund, Putin flet rreth tensioneve me Ukrainen

Prioriteti i Moskës është të sigurojë arritjen e garancive të sigurisë me NATO-n për të ruajtur paqen, “jo një konfrontim”, tha të hënën presidenti rus Vladimir Putin, duke paralajmëruar megjithatë se pranimi i Ukrainës në NATO do të përbënte një kërcënim sigurie për Rusinë, shkruan CNN, përcjell Sinjali. “Në muajt...
ShowBiz

Vjen reagimi i fortë nga Arbana Osmani, ka disa fjalë për Donaldin

Pas përfundimit të ‘BBV’, ka pasur deklarata të shumta nga stafi i ‘Top Channel’ të cilat janë marrë si kunja ndaj Donaldit. Moderatorja e ‘BBV’, Arbana Osmani, vendosi që përmes një postimi në ‘Instastory’, të shprehet falënderuese për secilin konkurrent që ishte pjesë e këtij formati, shkruan Indeksonline. Në veçanti...
Lajme

Pronari i lokalit në Pejton sulmon ekipin e televizionit, reagon AGK

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës njofton se një ekip i RTV Dukagjinit, i përbërë nga gazetari Liridon Llozani dhe kameramani Diamant Maxharraj janë sulmuar fizikisht sot derisa po raportonin në lagjen Pejton të Prishtinës për deklarimin e të hyrave në ATK. “Njëri prej pronarëve të një lokali në vendin ku...
Lajme

Të enjten mbahet protestë kundër zhdukjes së qenve

Organizata Jo Qeveritare “Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve” të enjten më 24 shkurt do të organizojë protestë kundër zhdukjes së qenve. Protesta do të mbahet në orën 12:00 para komunës së Ferizajt. “Komuna Ferizaj ka ndarë 89.000 euro për t’i trajtuar 1 mijë e 300 qen endacakë vetëm në...
Lajme

Kjo është mosha e viktimës së sotme nga COVID-19

Në 24 orët e fundit është shënuar një viktimë si pasojë e infektimit me COVID-19, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas MSh-së, viktima i takonte moshës mbi 80-të dhe ishte nga qyteti i Podujevës. Raste aktive në Kosovë momentalisht janë 3 mijë e 883....
ShowBiz

Foto/ Argjira Spanca rrëzohet në mes të emisionit

Ajo është një nga moderatoret më të dashura nga Kosova. Prej vitesh Argjira është pjesë e “Top Channel” dhe “E diell” ku ka spikatur me stilin e saj të të prezantuarit. Megjithatë, ditën e sotme prezantueses i ka ndodhur një incident. Ajo ishte duke zhvilluar një lojë në rubrikën “Dielli...
Lajme

Vriten 5 ushtarë Ukrainas në kufi me Rusinë

Moska zyrtare ka njoftuar se janë vrarë pesë ushtarë ukrainas në një përleshje të armatosur afër kufurin me Ukrainën. Në njoftimin e forcave të armatosura ruse thuhet se janë vrarë pesë ushtarë ukrainas, të cilët ushtria ruse i quan si grup sabotues. ‘Një njësi e Qarkut Ushtarak Jugor, së bashku...
1 2 3 4
Page 1 of 4