archive20 Shkurt, 2022 - 22:54

Lajme

Gazetarit kosovar i vjen fatura e rrymës 489 euro

Zyra e Rregullatorit për Energji para disa ditësh ka marrë vendim për shtrenjtimin e energjisë elektrike për konsumatorët që shpenzojnë mbi 800 kWh rrymë në muaj. Gazetari Enis Veliu ka publikuar faturën e rrymës që i ka ardhur për këtë muaj. Aty shihet se rryma i është faturuar rreth 500...
Lajme

Borrell: Situata në Bosnjë është më shqetësuese se kurrë

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian tha të dielën se është thellësisht i shqetësuar për tensionet në Bosnje dhe u ka bërë thirrje udhëheqësve që të shmangin shpërbërjen e atij vendi. “Situata në Bosnje është më shqetësuese se kurrë,” tha Josep Borrell, përfaqësuesi i lartë i BE-së për...
Lajme

Ky do të jetë moti në 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nga 21 shkurti deri më 25 shkurt, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-14 gradë Celsius, raporton Gazeta Express. Sipas këtij instituti, nga dita e martë i...
Lajme

Shtrenjtohen dy produktet e preferuara të kosovarëve: Çmimi i çajit dhe kafesë në Kosovë është rritur për 10,8%

Në Kosovë këtë vit janë rritur shumë çmime të produkteve. Përveç çmimit të bukës, pemëve, perimeve, derivateve e të tjera janë rritur edhe çmimet e produkteve të çajit, kafesë, duhanit e ujit. Sipas statistikave të Agjencionit të Statistikave të Kosovës, çmimi i çajit, kafesë dhe kakaos është rritur për 10,8...
Lajme

‘Liria ka emër’: Përdhoset flamuri në Skenderaj

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura ka reaguar lidhur me dëmtimin e kabllove metalike në këtë komunë, ku ishte vendosur edhe flamuri me fotografitë e ish- krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit. Nura në një postim në Facebook, ka thënë se ky ishte një veprim i...
Lajme

Aksidenti i rëndë në Mitrovicë, lëndohen pesë persona (FOTO)

Pesë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur gjatë ditës së sotme në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka bërë të ditur se...
Lajme

Të shtëna me armë zjarri në Mitrovicë

Sot në qytetin e Mitrovicës janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Ai tha se të shtënat janë dëgjuar në rrugën “Evlia Qelebia” rreth orës 13:00. Zahiti njoftoi se janë sekuestruar disa gëzhoja...
1 2 3 4
Page 1 of 4