archive19 Shkurt, 2022 - 11:50

Lajme

E dhimbshme: Humb jetën një foshnjë në Skenderaj

Një vdekje e dyshimtë është raportuar të ketë ndodhur dje në Skenderaj. Policia bën të ditur se në shtëpi ka ndërruar jetë foshnja mashkull kosovar. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar se foshnja është pa shenja jete. Më vendim të prokurorit trupi...
Lajme

Vritet një ushtar ukrainas

Ushtria ukrainase tha se një ushtar u vra në granatimet nga separatistët pro-rusë në Ukrainën lindore, shkruan Al Jazeera. Ushtria ukrainase tha se kishte regjistruar 19 shkelje të armëpushimit nga separatistët që nga fillimi i ditës krahasuar me 66 raste gjatë 24 orëve të mëparshme. Separatistët hapën zjarr në më...
Lajme

Tërheqja e trustit, vjen lajmi i fundit

Partia Demokratike e Kosovës siç duket do të jetë e vetme karshi propozimit që ua mundëson qytetarëve tërheqjen e mjeteve financiare nga Trusti Pensional deri në 30 për qind. Kësisoj, Lëvizja Vetëvendosje dhe partia në opozitë Lidhja Demokratike e Kosovës, po e konsiderojnë si të panevojshme një hap të tillë....
Lajme

The Guardian: Vendosje e madhe e helikopterëve rusë pranë Ukrainës

Kompania amerikane e imazheve Maxar tha të premten se imazhet satelitore treguan një vendosje të madhe të helikopterëve në Bjellorusi dhe një grumbullim tankesh dhe transportuesish të personelit jo shumë larg kufirit me Ukrainën, raporton The Guardian. Këshilltari presidencial ukrainas, Mykhailo Podoliak, i tha CNN se “është e pamundur të...
Lajme

Ja kur pritet të bie borë përsëri në Kosovë

Prishtina Weather ka njoftuar për parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Sipas njoftimit të tyre ditën e diel do të ketë shtim të vranësirave, që më vonë japin kushte edhe për riga lokale shiu. Po ashtu të martën parashihet të ketë edhe reshje bore në rajonin e Dukagjinit....
Lajme

Vritet një polic në Prishtinë

Një zyrtar policor është vrarë mbrëmë me armë zjarri në Zllatar të Prishtinës. Burimet e Sinjalit njoftojnë se ngjarja ka ndodhur në orët e vonshme të së premtes. Të njëjtat burime i thanë Sinjalit se zyrtari policor është dërguar në Emergjencë por nuk ka arritur t’iu bëjë ballë plagëve të...
1 2 3 4
Page 3 of 4