archive16 Shkurt, 2022 - 11:34

Lajme

Agjenda shtetërore për 14-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Qeveria e Kosovës ka njoftuar për agjendën për shënimin e 14 vjetorit të shpalljes se Pavarësisë së Republikës së Kosovës, nesër më 17 shkurt 2022, shkruan Reporteri.net. Në orën 08:00 do të bëhet ngritja e flamurit të Kosovës në oborrin e Qeverisë. Në orën 09:10-09:30, në Skenderaj do të vendosen...
Lajme

Rusia shpall zyrtarisht largimin e trupave nga Krimeja

Rusia të mërkurën (16 shkurt) tha se stërvitjet ushtarake në Krimenë e aneksuar nga Moska kanë përfunduar dhe se ushtarët po ktheheshin në garnizonet e tyre, një ditë pasi njoftoi tërheqjen e parë të trupave nga kufijtë e Ukrainës. “Njësitë e Qarkut Ushtarak Jugor, pasi kanë përfunduar pjesëmarrjen e tyre...
Lajme

“ Paga bazë e infermierëve të bëhet 700 euro”

Anëtari i kryesisë së Sindikatës së Infermierëve, Fitim Havolli, tha se kjo kategori e punëtorëve shëndetësorë ka kërkuar që me ligjin e ri, paga bazë e tyre të jetë 700 euro. Havolli tha se me rritjen aktuale të pagave, që pritet të bëhet për këtë kategori, nuk ndalet migrimi i...
Lajme

Tërheqja e trupave ruse, bie çmimi i naftës

Menjëherë sapo Rusia njoftoi tërheqjen e disa trupave në baza pas përfundimit të stërvitjeve ushtarake, aksionet europiane dhe aksionet amerikane u rritën ndërsa çmimi i naftës ra. “Repartet e rretheve ushtarake jugore dhe perëndimore, të cilat kanë përfunduar detyrat e tyre, tashmë kanë filluar të ngarkojnë pajisjet në transportin hekurudhor...
Lajme

Paralajmërohet ndalja e qarkullimit të kombi-busave në relacionin Prishtinë-Vushtrri-Mitrovicë

Drejtori i Drejtorisë së Inspekcionit, Valon Brahimi, dhe Drejtori i Drejtorisë për Shërbime Publike dhe Infrastrukturë, Granit Tmava, sot kanë pritur në takim këshilltarë të ministrit të Ministrisë së Infrastrukturës, zyrtarë policor të Trafikut Rrugor, si dhe drejtoreshën e Inspekcionit në Komunën e Vushtrrisë, Shqiponje Hajdari Mikushnica. Në këtë takim...
1 2 3
Page 3 of 3