archive16 Shkurt, 2022 - 22:12

Lajme

Policia shkon në Pediatri, vdiq 9-vjeçarja në rrethana të dyshimta

Policia e Kosovës tashmë ka arritur në Klinikën Pediatrike të QKUK-së. Atje në mbrëmjen e sotme, në rrethana të dyshimta ka ndërruar jetë një 9-vjeçare, raporton Indeksonline. Ndërkohë që edhe familjarët e viktimës tashmë gjenden atje. Ky është rasti i dytë brenda një jave, pasi të hënën vdiq një 2-vjeçare....
Lajme

Drejt Gjermanisë për një rrogë gati dhjetëfish më të madhe

Erijon Shala nga Istogu – qytet në pjesën perëndimore të Kosovës – synon të largohet drejt Gjermanisë. I shoqëruar nga prindërit e tij, 19-vjeçari, me profesion automekanik, aplikoi për vizë pune në Ambasadën gjermane në Prishtinë, më 15 shkurt. Teksa foli për REL, ai tha se nuk mund të punojë...
Lajme

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që do të mbajë ditëve në vijim në Kosovë, shkruan Reporteri.net. Sipas PW-së, nesër më 17 shkurt në mëngjes mund të ketë mundësi për mjegull/vransira të ulëta përgjatë ultësirave. “Ditën mot i butë, me diell dhe vranësira kalimtare”, njofton PW. “18.02 – Herët në...
Lajme

Ferizaj: Vëllau ther me thikë vëllanë

Një 19-vjeçar nga Ferizaj është arrestuar nga policia nën dyshimin për “dhunë në familje”. Ai dyshohet se i ka shkaktuar lëndime trupore vëllait të tij, duke e goditur me thikë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Epopeja e Jezercit” në Ferizaj. I riu është dërguar në mbajtje për 48 orë. “Stacioni...
Lajme

Shpallet fajtor kosovari që mori pjesë në luftërat e ISIS-it si snajperist

Është shpallur aktgjykimi nga Gjykata Themelore në Prishtinë-Departamenti Special ndaj të akuzuarit S.Q për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grup terrorist”. I akuzuari është dënuar me burgim prej tre viteve, duke ju vazhduar kështu masa e paraburgimit derisa aktgjykimi të merr formën e prerë, raporton Gazeta Sinjali. Sipas Prokurorisë,...
Lajme

Tregu i Serbisë në Kosovë zvogëlohet për rreth 37%

Sasia e prodhimeve të Serbisë në tregun e Kosovës ka rënë për gati 37 për qind vitin e kaluar, në krahasim me vitin 2017, tregojnë të dhënat e Doganave të Kosovës. Sipas tyre, vlera e importit të mallrave serbe në Kosovë ka qenë 450 milionë euro në vitin 2017, apo...
1 2 3
Page 1 of 3