archive15 Shkurt, 2022 - 23:28

Sporti

Man United i falet CR7, triumfon ndaj Brightonit

Manchester United ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Brightonit. “Djajtë e Kuq” fituan me rezultat 2 – 0, shkruan lajmi.net. Ishte ylli portugez, Cristiano Ronaldo që i dha fund rekordit prej gjashtë ndeshje pa gol, duke shënuar golin e parë në këtë takim (51′). Pas një asistimi të...
Lajme

Hulumtimi: Gjysma e kosovarëve janë të gatshëm ta lëshojnë vendin

Matjet e fundit të opinionit publik rezultojnë në shifra alarmante të gatishmërisë së kosovarëve për të dalë jashtë vendit. Sipas hulumtimit të realizuar nga PIPOS, i cili u prezantua në emisionin “Rubikon” në Klan Kosova, 54.8 përqind e qytetarëve do të emigronin nëse do të kishin mundësi. Nga 1050 qytetarët...
Biznes

Belgjika miraton propozimin për katër ditë pune në javë

Punonjësit në Belgjikë do të mund të zgjedhin që katër ditë në javë të punojnë në kuadër të një sërë reformash, që janë duke u bërë në tregun e punës që janë paralajmëruar sot. Pakoja e reformave që është propozuar dhe miratuar nga koalicioni i gjerë në këtë vend, gjithashtu...
1 2 3 4
Page 1 of 4