archive14 Shkurt, 2022 - 22:00

Lajme

Valon Syla: Qeveria ‘Kurti II’ është e rrencave dhe llaskucave

Gazetari Valon Syla ka folur për qeverisjen e Lëvizjes Vetëvendosje, një vit pasi kjo parti fitoi zgjedhjet me 50,3% të votave. Syla në Pressing të T7 e ka quajtur Qeverinë Kurti II, “Qeveri të rrencave dhe të llaskucëve”. “Do të varrosi të gjallë”, paraburgim për prizrenasin që kërcnoi në gjykat…...
Lajme

Presidenti i Ukrainës tregon ditën se kur mund të sulmohen

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka lëshuar një deklaratë ku shpreh frikën për mundësinë e një pushtimi rus të Ukrainës, por duke përshëndetur fuqinë e vendit të tij. Udhëheqësi ukrainas tha se kishte dëgjuar raportet e SHBA se Rusia mund të pushtonte të mërkurën, por tha se do ta bënte...
Lajme

Përparim Rama bën ndryshimin e parë në shesh

Kohë më parë në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë ishin vendosur “drunjtë të mençur” të cilët bëjnë filtrimin dhe pastrimin e ajrit. Kjo kishte ndodhur me propozimin e Dardan Sejdiut, ish-nënkryetarit të këtij qyteti. Por, sot gjatë ditës “drunjtë e mençur” janë hequr nga sheshi, kurse arsyeja ende nuk dihet....
Lajme

A dha dorëheqje Prindon Sadriu? – Flasin nga MPJD

Ministria e Punëve të Jashtme ka demantuar lajmin lidhur me dorëheqjen e Prindon Sadriut, bashkëshortit të presidentes Vjosa Osmani. “Lajmi është i pasaktë. Deri më tani tek zyra që unë përfaqësojë nuk kemi asnjë paraqitje të dorëheqjes”, kanë thënë nga kjo ministri. Ndërkohë në rrjet është duke qarkulluar një letër...
Lajme

‘Akademiku’ Bahtiri ia ‘zënë derën’, Konjufces

Ish-kryetari Agim Bahtiri, ia ka “zënë derën” kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, i cili e priti bashkë me deputetin Mefail Bajçinovci. Fshatarët e Gushavcit biseduan me Konjufcën për problemin me KEDS-in, pasi këta të fundit i kërkuan ta paguajnë. “Sot së bashku me përfaqêsuesit e lagjes Gushafc dhe Vinarc vizituam...
Lajme

Britania paralajmëron Rusinë se do të shter të gjitha rrugët për të parandaluar pushtimin e Ukrainës

Kryeministri britanik Boris Johnson thotë se “dëshmitë janë të qarta” se Rusia planifikon pushtimin në Ukrainë, ku sipas tij kjo është brengosëse. Johnson ka anuluar udhëtimin në veriperëndim të Anglisë, pasi siç thotë ai ekzistojnë “gjurmë që tregojnë se Rusia po kryen përgatitjet serioze”. Arsyeja e anulimit të udhëtimit nëpër...
Lajme

Trillimet e Rusisë dhe të vërtetat për Ukrainën, sipas amerikanëve

Departmenti Amerikan i Shtetit thotë se ushtria dhe inteligjenca ruse janë përfshirë në shpërndarjen e dezinformatave dhe propagandës, në lidhje me situatën e krijuar në Ukrainën lindore. Këto veprime, sipas DASH-it, ndërmerren me qëllim që të paraqitet Ukraina si nxitëse e një konflikti dhe Rusia të shtrojë rrugën për ndërhyrje...
Lajme

Policia jep detaje nga arrestimi i aktivistëve t’PSD-së

Policia e Kosovës është deklaruar për arrestimin e zyrtarëve të PSD-së sot në ambientet e ZRrE-së. Sipas policisë, zyrtarët e PSD-së janë arrestuar në rrugën “Bekim Fehmiu” në Prishtinë, saktësisht në objektin e ZRrE-së, nën dyshimet për pengim të personave zyrtar në kryerje të detyrës. Në total numri i të...
ShowBiz

Adriana Matoshi bën urimin e veçantë për Keith: Askush nuk është më afër zemrës time

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi krahas një karrierë të suksesshme dhe një nënë e përkushtuar e katër fëmijëve. Por, përveç kësaj, aktorja e suksesshme prej kohësh po shijon romancën me futbollistin afrikano-belg, Keith Groeneveld. Dyshja vazhdimisht bëjnë dedikime romantike për njëri-tjetrin në rrjetet sociale, e sidomos në ditët e...
1 2 3 4
Page 1 of 4