archive12 Shkurt, 2022 - 22:13

Lajme

Në prag të luftës: Çfarë saktësisht dëshiron Putin në Ukrainë?

Ngritja masive ushtarake mund të jetë një blof, ose dredhi politike e krijuar për një audiencë ruse. Pse Rusia po kërcënon se do ta pushtojë Ukrainën? Zëdhënësit rusë çdo ditë mohojnë ndonjë qëllim për pushtimin e Ukrainës. Kështu bëri edhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kur takoi liderin francez, Emmanuel...
Lajme

Nuk ndalen sulmet, njeriu i Vjosa Osmanit i quan ‘djajë’ gazetarët

Ish-turpëroja e presidentes, Vjosa Osmani dhe njëherësh anëtar i listës ‘Guxo’, Naser Arifi, në një postim në Facebook i ka quajtur gazetarët djajë, shkruan Gazeta Metro. Arifi, teksa shkruan për artikullin ku u përfol presidentja, Vjosa Osami, shkruan se gazetarëve “nuk i’u ka mbetur gjë tjetër vetëm zhurma, klithma.” “Vazhdojnë...
Lajme

Protestë kundër vendimit të ZRrE-së më 22 shkurt

Grupi organizativ i protestës “Asnji cent ma shumë”, ka njoftuar se protesta e radhës kundër vendimit të ZRrE-së do të mbahet më datë 22 shkurt, ditë e marte, duke filluar nga ora 12:00, në sheshin “Zahir Pajaziti”. Sipas njoftimit, protesta përfundon te ndërtesa e Qeverisë dhe ka dy kërkesa kryesore;...
1 2 3
Page 1 of 3