archive10 Shkurt, 2022 - 20:43

Lajme

Ngatërrimi i kufomave në Klinikën Infektive, pronari i kompanisë së funeraleve: Ora e vdekjes së dy viktimave ishte e përafërt

Pronari i kompanisë për shërbime funeralesh “Ngushëllimi”, Blerim Nreci, thotë se nuk e di arsyen se pse u ngatërruan dy kufoma në Klinikën Infektive derisa beson se ka mundur të ngatërrohet dokumentacioni për shkak se viktimat kanë vdekur në orë të përafërt. “Ju shpreh ngushëllime familjeve dhe na vjen keq...
ShowBiz

Gruaja e Ilirit flet për puthjen e tij me Arjolën

Gruaja e Ilir Shaqirit, Emanuela ka folur sërish për lojën që ka bërë bashkëshorti i saj brenda shtëpisë së Big Brother. Ajo u ndal edhe tek puthja e famshme mes Arjolës dhe Ilirit, ku theksoi dhe njëherë se nuk është ndjerë aspak xheloze. Ajo tregoi se puthja erdhi në kuadër...
Lajme

Gjuajtje me armë zjarri në Prishtinë

Gjuajtje me armë zjarri dyshohet se kanë ndodhur sonte rreth orës 17:50, afër shkollës Elena Gjika në Prishtinë. Gazeta Sinjali ka mësuar se në vendngjarje kanë dalë forca të shumta të Policisë së Kosovës, kurse deri më tani nuk dihet nëse ka të lënduar. Në pamjet e siguruara shihet se...
Lajme

Policia tregon nëse ka të lënduar nga orteku në Brezovicë

Pasi një ortek bore ka rënë sot në qendrën e skijimit në Brezovicë, Policia e Kosovës ka dhënë detaje. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli e ka konfirmuar se nuk ka të lënduar nga rënia e këtij orteku. Sipas Veselit, tashmë janë hequr të gjitha...
Lajme

Mësohet numri i kosovarëve që u dëbuan nga Gjermania

Gjermania ka dëbuar vitin e kaluar në vendet e origjinës pak më shumë njerëz se vitin e parë të pandemisë, por dukshëm më pak se vitet e kaluara. Në Kosovë e Turqi ka pasur dëbime prej rreth 400 personave. Këta persona janë dëbuar në këto dy vende vitin e kaluar...
Lajme

Polici i suspenduar Amir Hoxha merr vendimin e papritur

Polici Amir Hoxha tani është i njohur për publikun, pasi u suspendua pas një statusi në Facebook ku kritikonte harxhimet e mëdha të deputetëve dhe tregonte faktin që policët nuk po marrin shujtat që u takojnë. Hoxha ishte suspenduar e më pas i ishte zgjatur kjo masë, me arsyetimin se...
1 2 3 4
Page 1 of 4