archive9 Shkurt, 2022 - 22:55

Lajme

Prindon Sadriu reagon sërish, nuk kërkon falje për sulmin ndaj gazetarëve – flet për “agjenda të caktuara të mediave”

Ka reaguar sërish bashkëshorti i presidentes Vjosa Osmani, Prindon Sadriu, i cili mori kritika të shumta pasi i quajti mediat “ndërmarrje e përbashkët kriminale”, shkruan Reporteri.net. Megjithatë, as me këtë reagim, Sadriu nuk u ka kërkuar falje mediave. Madje, Sadriu thotë se asnjëherë nuk ka synuar e as nuk synon...
Lajme

Lëndohet një punëtor i ndërtimtarisë, dërgohet në QKUK

Punëtorët e sektorit të ndërtimtarisë vazhdojnë të përballen me kushte të vështira të punës dhe me nivel të ulët të sigurisë, si pasojë e të cilave shkaktohen incidente të shpeshta gjatë punës së tyre, shkruan Gazeta Sinjali. Një rast i tillë ka ndodhur edhe sot në Magjistralen Prishtinë – Ferizaj....
Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e enjte

Moti nesër do të jetë i ngrohtë dhe kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica, e përgjatë ultësirave me mundësi për mjegull/mjegullinë, shkruan Gazeta Metro. Prishtina Weather ka njoftuar se nesër moti do të jetë i ngrohtë, ku temperaturat do të shkojnë deri në 10 gradë Celsius. Më poshtë keni parashikimin...
Lajme

Ekskluzive nga Sinjali/ Këta janë zyrtarët komunalë dhe biznesmeni që u arrestuan sot në Gjilan, dyshohen se mashtruan me një tender

Prokuroria Themelore në Gjilan e asistuar nga Drejtoria e Krimeve Ekonomike në Prishtinë ka zhvilluar sot një aksion për luftimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit në Gjilan, i cili rezultoi me prangosjen e tre zyrtarëve komunalë dhe një pronari të Kompanisë. Sinjali merr vesh se tre zyrtarët komunalë të cilët...
Lajme

Dy policë shpëtojnë nga ngufatja një qytetar në Vushtrri

Dy zyrtarë policorë ia kanë shpëtuar jetën një qytetari 60-vjeçar në Vushtrri, i cili po ngufatej. Siç njofton Policia, ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, kur dy zyrtarë policorë kanë reaguar shpejtë pasi qytetarit i ishte përkeqësuar gjendja shëndetësore. Falë reagimit të tyre, qytetarit i janë liruar rrugët e frymëmarrjes...
1 2 3 4
Page 1 of 4