archive8 Shkurt, 2022 - 11:30

Lajme

Rritet çmimi i rrymës për ata që tejkalojnë 800 kilovat

Bordi i ZRrE-së ka aprovuar rritjen e çmimit të rrymës për konsumatorët që tejkalojnë konsumin mbi 800 kilovat. Propozimi ka ardhur në mbledhje nga departamenti i tarifave, dhe është miratuar në mënyrë unanime. “Ky bllok të zhvendoset në 800 kilovat orë. Struktura tani e re tarifore deri në 800 i...
Lajme

Zyrtare – Shtrenjtohet çmimi i energjisë elektrike në Kosovë

Zyra e Rregullatorit të Enrgjisë zyrtarisht votoi propozimin për shtrenjëtimin e çmimit të energjisë për konsumatorët në Kosovë. Bordi i ZRrE-së ka miratuar ngritjen e çmimit të energjisë elektrike. “Mbi 800 kilovatë kemi tarifën e ulët prej 6 cent dhe tarifën e lartë prej 12 cent. Edhe për këta ekzistojnë...
Lajme

A do të bëhen me pagesë qeset plastike në Kosovë?

Sa herë që shkon në një dyqan ushqimor, Valdete Kosumi thotë se merr prej aty një numër të madh të qeseve të plastikës. Qeset e plastikës për një përdorim shërbehen falas në të gjitha llojet e dyqaneve në Kosovë. Valdetja, nënë e tre fëmijëve, është e papunë dhe jeton me...
ShowBiz

Fifi konfirmon lidhjen e saj, Graniti reagon keq?

Vetëm disa ditë më parë, Fifi zyrtarizoi lidhjen e saj me Adis Patushin, ish bashkëshortin e modeles së njohur Adrola Dushit. Dyshja u pa në një video, në një nga koncertet e Fifit, duke shkëmbyer puthje duke konfirmuar kështu zërat që qarkullonin se këngëtarja ishte në një lidhje. Por, Fifi...
Lajme

Tronditëse: Burri gjen gruan e masakruar në banesën e tyre

Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë mëngjes qytetin e Fierit. Një grua 50-vjeçare me inicialet V.M në lagjen Sheq i madh është gjetur nga bashkëshorti në banesë e vrarë me mjet prerës. Pas njoftimit në sallën operative nga kunati i viktimës, policia ka shkuar në vendngjarje dhe po kryen...
Lajme

Sot shqyrtohet a htrenjtimi i tarifave të energjisë elektrike

Bordi i Drejtorëve të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë, ka njoftuar se do të takohet sot me fillim nga ora 11:00, ku në rend dite janë 6 pika për shqyrtim. Në mesin e tyre janë edhe “Shqyrtimi i Propozimit të Tarifave për OST/OT (KOSTT) për vitin relevant tarifor 2022”, “Shqyrtimi...
Lajme

Shkarkohet drejtori i Radio Kosovës

Ernest Luma është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Radio Kosovës. Vetë Luma e ka konfirmuar këtë me një reagim në profilin e tij zyrtar, derisa shkarkimin e lidh me një deklaratë të tij për partinë e themeluar nga Vjosa Osmani pas daljes nga LDK-ja. “Luma: Lista Vjosa do të...
1 2 3
Page 3 of 3