archive8 Shkurt, 2022 - 15:00

Lajme

Kjo kategori i shpëtojnë shtrenjtimet të rrymës energjike

ZRrE ka miratuar tarifat e reja për energji elektrike, ku konsumatorët shtëpiakë do të kenë shtrenjëtim të rrymës nëse shpenzojnë mbi 800 kilovatë orë. Për bizneset s’do të ketë blloqe tarifore. “Të gjithë konsumatorët komercialë dhe konsumatorët shtëpiakë që shpenzojnë deri në 800 kilovat në orë do të kenë zero...
Lajme

Ligji i pagave, miratohet…

Kuvendi i Kosovës me 68 vota për ka miratuar rezolutën e propozuar nga AAK-ja, lidhur me pagat në sektorin publik. Në seancën e sotme, legjislativi miratoi edhe në lexim të dytë Projektligjin për tregtinë me produkte të naftës dhe karburante të ripërtërishme, si dhe Projektligjin për tregti me jashtë. Dritë...
Lajme

Vdes motra e Isa Mustafës

Ka ndërruar jetë motra e ish-kryeministrit Isa Mustafa. Lajmin e ka konfirmuar djali i Mustafës, Besniku. Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se varrimi i të ndjerës bëhet sot në orën 14:40 në varrezat e Dragodanit....
Lajme

Zgjidhet enigma – Ky është prindi i prindit të Albin Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të hënën u mundu të kompleksoj paksa qytetarët e Kosovës, duke përdorur një shprehje që më herët nuk ishte dëshuar. Tha se “Prindi i prindit që nuk është gjyshi”, gjatë fjalimit të tij me rastin e 80-vjetorit të lindjes së profesorit dhe drejtuesit të Institutit...
Lajme

A vlen rritja e çmimit të rrymës edhe për bizneset?

Bordi i Drejtorëve të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë, me 5 vota për, asnjë kundër, ka marrë vendim për shtrenjtimin e rrymës për vitin 2022. Propozimin e ka bërë Hysen Rudari nga departamenti i tarifave, dhe është miratuar në mënyrë unanime. “Ky bllok të zhvendoset në 800 kilovat orë. Struktura...
1 2 3
Page 2 of 3