archive8 Shkurt, 2022 - 22:14

Lajme

Ky do të jetë moti ditën e mërkurë dhe të enjte

Pas reshjeve të shiut dhe borës, vendi ynë do të ndikohet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme meteorologjike. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nuk parashihet të ketë reshje të asnjë forme. Kjo situatë me këto elemente aktive meteorologjike ka mundësuar të kemi edhe një cilësi shumë të mirë të ajrit...
Lajme

Tomë Gashi dënohet për rastin e shkelmimit të lypsarit

Oda e Avokatëve të Kosovës e ka vërtetuar dënimin me gjobë në vlerë 2 mijë e 500 euro ndaj avokatit Tomë Gashi lidhur me rastin e shkelmimit të lypsarit dhe kartonit ku ai mbante paratë e grumbulluara, shkruan Gazeta Express. Sipas vendimit të OAK-ut, Gashi ka kryer shkelje të rëndë...
Op/Ed

Kapërcimi nga realiteti në “realitet”

Shkruan: Atdhe Gjoci Njerëzit e kanë të vështirë të kuptojnë idenë e "rendeve imagjinare" sepse ata supozojnë se realiteti ndahet në vetëm dy lloje: realiteti objektiv dhe realiteti subjektiv. Në realitetin objektiv, gjërat ekzistojnë në mënyrë të pavarur nga besimet apo ndjenjat tona. Graviteti për shembull është një realitet objektiv....
Lajme

Tragjike/ Shqiptari godet gruan 5 herë me thikë në gjoks

Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë mëngjes qytetin e Fierit, ku një grua 50-vjeçare është gjetur nga bashkëshorti në banesë e vdekur. Fillimisht ngjarja u raportua si vetëvrasje, por mënyra sesi viktima kishte marrë plagët vdekjeprurëse nga goditja me një thikë, sillte dyshime se nuk mund ta kishte kryer...
1 2 3
Page 1 of 3