archive7 Shkurt, 2022 - 22:53

Lajme

“4-5 orë, 12 vetë më kanë dhunu veç mua”, rrëfimi i trishtë i gruas që i mbijetoi dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Një grua nga Prishtina, ka rrëfyer për herë të parë, ekskluzivisht për Gazetën Online Reporteri.net, tmerrin që përjetoi gjatë luftës në fundit në Kosovë, kur marsin e vitit 1999 u bë viktimë e dhunës seksuale që paramilitarët serbë ushtruan ndaj grave e burrave shqiptar. V.B. në rrëfimin e saj, fakton...
Lajme

Armela Murati pilotja e parë grua në Shqipëri

Armela Murati është pilotja e parë gruar në Shqipëri. Ishte kryeministri Rama që ka shpërndarë foton e 25-vjeçares, e cila bën pjesë në Forcën Ajrore të Shqipërisë. Rama nuk ngurroi ta përcillte angazhimin e Armelës duke shprehur respekt. “RESPEKT, Armela Murati do të futet në histori si pilotja e parë...
Lajme

E konfirmuar: Rryma do shtrenjtohet para kësaj date

Të hënën u mblodhën por nuk i shuan ethet për rritjen e çmimit të rrymës. Këtë gjë mund ta bëjnë tek të martën, anëtarët e bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji, pasi në rend dite e kanë shqyrtimin e propozimeve për tarifat e reja. Kjo nguti vjen për shkak...
Lajme

Kurti: Sa është i rëndësishëm prindi, po aq i rëndësishëm është edhe prindi i prindit e që nuk është gjyshi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka marrë pjesë në tryezën shkencore kushtuar studiuesit të albanologjisë, profesorit dhe drejtuesit shumëvjeçar të Institutit Albanalogjik të Prishtinës, Sadri Fetiu, me rastin e 80-vjetorit të lindjes së tij, ndërsa në fjalimin e tij të gjatë, një fjali e Kurtit ishte e çuditshme, ku...
1 2 3 5
Page 1 of 5