archive6 Shkurt, 2022 - 15:13

Lajme

Nga kjo ditë rikthehen reshjet e borës

Mot i mirë dhe me diell si ky i së dielës nuk pritet të mbajë edhe gjatë ditëve tjera të javës, kështu bënë të ditur “Prishtina Weather”. Sipas tyre java, do të jetë e ardhshme do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm. Kurse gjatë ditës së hënë, në mbrëmje pritet...
Lajme

SBAShK-u kërkon rritjen e pagave për mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK) pret që me Ligjin e ri të pagave të ketë rritje të rrogave për punëtorët e arsimit. Ndryshe nga deklarimet e zëvendës ministrit të Arsimit, Dukagjin Pupovci që ditë më parë tha se ligji nuk do të thoshte rritje...
Lajme

Ja kur pritet të ngriten temperaturat në Kosovë

Java fillon me mot të ndryshueshëm. Të hënën paradite butë, deri në mbrëmje priten reshje bore. Ditën e martë më ftohtë. Në pjesën e dytë të javës mot i butë e me diell. 6.02.2022 – Java e dytë e shkurtit pritet të filloj me një mot mjaft të ndryshueshëm. Paradite...
Lajme

Të martën mbi 500 mijë vaksina Pfizer arrijnë në Kosovë

Një kontingjent tjetër i vaksinave kundër koronavirusit do të arrijnë të martën në Kosovë. Bëhet fjalë për mbi 500 mijë doza të vaksinës Pfizer. Lajmin ka konfirmuar, Drin Podrimqaku, këshilltari i ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi. Po të martën do të arrijnë 515,970 doza të vaksinës Pfizer”, ka thënë Podrimqaku....
1 2 3 4 5
Page 3 of 5