archive6 Shkurt, 2022 - 18:54

Lajme

Këta janë 24 deputetët që nuk morën para për udhëtime në Kuvend

Shpenzimet e karburantit të deputetëve për udhëtimet në seancat e Kuvendit si dhe komisionet parlamentare edhe pse disa deputet jetonin në Prishtinë është bërë temë kryesore në Kosovë, ndërsa ka edhe nga ata deputet që s’kanë marrë asnjë centë për të shkuar në Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Përveç...
Lajme

Pamje/ Shpërthen zjarri në Suharekë

Gjatë ditës së sotme rreth orës 12:00 ka shpërthyer zjarri në fshatin Peqan të Komunës së Suharekës. Në pamjet që kanë ndarë Zjarrfikësit, shohim që zjarri kishte përmasa të mëdha, raporton Indeksonline. Me të marrë informatë, ekipet e Zjarrfikësit kanë dalë në vendngjarje dhe janë marrë me rastin. Më poshtë...
Lajme

Flakët shkrumbojnë një banesë, jetonin 4 familje

Një banesë kolektive është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen ‘Minatori’ të Bulqizës. TCh raporton se në objektin e djegur banonin katër familje, ndërsa bëhet e ditur se fatmirësisht nuk ka të lënduar. Flakët kanë shkrumbuar gjithçka, ndërsa nuk dihet se sa persona...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5