archive6 Shkurt, 2022 - 23:02

Lajme

Humb jetën një person në Gërmi derisa ishte duke shëtitur

Një person ka humbur jetën sot në Gërmi, ku kishte dalë për t’u shëtitur, shkruan Gazeta Sinjali. Viktima ishte dërguar pa shenja jete në Emergjencën e QKUK-së, mirëpo mjekët kanë provuar ta reanimojnë. Por pavarësisht përpjekjeve, viktima nuk ka arritur të mbijetojë. Këtë për Sinjalin e konfirmoi mjeku kujdestar në...
Lajme

Reagon mjeku i QKMF-së në Lipjan për vdekjen e 56-vjeçarit

Drejtori i Shëndetësisë në Lipjan, Shkëlzen Hajdini ka suspenduar nga puna mjekun Faruk Gashi i cili punonte në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan. Siç ka njoftuar Komuna e Lipjanit, ky vendim është marrë për shkak të neglizhencës dhe papërgjegjësisë të mjekut në fjalë, i cili kishte deklaruar rrejshëm...
1 2 3 5
Page 1 of 5