archive5 Shkurt, 2022 - 18:01

ShowBiz

Fifi në lidhje me ish-burrin e Adrola Dushit?

Fifi është një nga personazhet më të përfolura të momentit në mediat rozë. Me hyrjen dhe me daljen e saj të papritur nga “Big Brother VIP” ajo shkaktoi shumë polemika dhe ende e tërheq vëmendjen me postimet e saj. Burime për ‘IconStyle’ bëjnë me dije që Fifi është në një...
Lajme

Deputeti i LVV-së i kthen paratë e shpenzimeve për karburante

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka kthyer paratë që iu kompensuan për shpenzimin e karburanteve. Ai këto para i ka dhënë për 10-vjeçrin Art Muçaj, të cilit i nevojiten 15 mijë euro, pasi i njëjti duhet të udhëtoj për në Turqi për t’u operuar në tru. Përkrahësi i LVV-së...
Lajme

Listë e re: Publikohen shpenzime tjera për naftë të deputetëve të VV’së që rrallë u dëgjohet zëri në Kuvend

Janë publikuar shpenzimet për karburante edhe për deputet e tjerë të Vetëvendosjes (VV), të cilëve rrallëherë u dëgjohet zëri në seancat e Kuvendit, shkruan Gazeta Metro. Këtë javë janë publikuar listat e deputetëve të cilët paguhen nga shteti për udhëtimin e tyre, për seanca dhe komisione. Listës i prinin deputetët...
Lajme

Shpërthen zjarri në një barnatore në Prishtinë

Një barnatore në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Prishtinë është kapluar nga zjarri. Detaje për këtë rast ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti. Ajo tha se nuk ka të lënduar nga ky incident, teksa ka konfirmuar se Policia ka nisur hetimet për t’i sqaruar rrethanat që ndërlidhen...
Sporti

Distria Krasniqi mposht zviceranen dhe shkon në finale

Distria Krasniqi është vetëm një hap larg medaljes së artë në Paris. Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka kapur finalen në kategorinë -52 kilogramë, në Grand Slam të Parisit. Distria fitoi gjysmëfinalen kundër zviceranes Fabienne Kocher. Krasniqi është tashmë vetëm një hap larg medaljes së artë që do të ishte e...
Lajme

Arrestohen tre shtetas turq në Aeroportin e Prishtinës, ja arsyeja

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar tre persona, shtetas të Turqisë, pasi që të njëjtit kanë tentuar që përmes Aeroportit të Prishtinës të fluturojnë në Gjermani me dokumente italiane që dyshohet se kanë qenë të falsifikuara. Personat e ndaluar janë O.V., 24-vjeçar, R.D., 23-vjçar dhe O.O.,...
1 2 3 4
Page 2 of 4