archive5 Shkurt, 2022 - 23:02

Lajme

Qeveria nxjerr një vendim të rëndësishëm në orët e vona

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të 60-të të mbajtur në mënyrë elektronike ka miratuar vendimin për subvencionimin e energjisë. Në këtë mbledhje është miratuar vendimi sipas të cilit qeveria e Kosovës do të subvencionojë 90 milionë euro për rritjen e energjisë elektrike dhe jo 75 milionë sa ishte...
Lajme

Tentoi të vriste pronarin e hotelit, burgoset reperi shqiptar

Reperi i famshëm, Ervin Selita i njohur me emrin artistik “Vinz”, është burgosur. Ai u arrestua nga policia e Tiranës dy ditë më parë, pasi tentoi të vrasë me armë zjarri Zeni Xhindin, pronarin e një hoteli në rrugën “Tre Vëllezërit Kondi” në kryeqytet. Kjo pasi reperi ka shkuar në...
Lajme

“Ka pasur dhimbje të mëdha në gjoks”, dëshmitari tregon se si u neglizhua nga mjekët vdekja e 56-vjeçarit

Një 56-vjeçar ka vdekur si pasojë e ngelizhencës së mjekëve në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan. Dëshmitari rrëfen se i ndjeri kishte probleme me zemër dhe afro një orë priti për tretman mjekësor. Dy ambulanca gjendeshin para qendrës emergjente në Lipjan. Kjo pasi një person vdiq aty dhe...
Lajme

Osmani i uron shërim të shpejtë Erdoganit dhe gruas së tij

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka uruar shërim të shpejtë homologut të saj turk, Recep Tayyip Erdogan dhe gruas së tij, Emine Erdogan, pasi ata lajmëruar se janë infektuar me koronavirus. Wishing a speedy recovery to President @RTErdogan and First Lady Emine Erdoğan! Geçmiş olsun. https://t.co/8mdvgSrR1U— Vjosa Osmani (@VjosaOsmaniPRKS)...
Lajme

Zjarri kaplon një barnatore në Prishtinë

Një barnatore në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Prishtinë është kapluar nga zjarri. Detaje për këtë rast ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti. Ajo tha se nuk ka të lënduar nga ky incident, teksa ka konfirmuar se Policia ka nisur hetimet për t’i sqaruar rrethanat që ndërlidhen...
Lajme

Trupat amerikane arrijnë Poloni

Trupat e para amerikane, për përforcimin e aleatëve të NATO-s në Evropën Lindore, arritën më 5 shkurt në një bazë ushtarake në juglindje të Polonisë. Këto trupa u dërguan në kohën kur grumbullimi ushtarak rus përgjatë kufirit me Ukrainën po vazhdon. “Siç kemi njoftuar, elementet e para të grupit luftarak...
Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell, shkruan Gazeta Express. Sipas IHMK-së, temperaturat maksimalet parashihen të arrijnë deri 10 gradë, kurse minimalet zbresin deri -4 gradë Celsius. “Të dielën do të mbaj mot kryesisht me diell. Në fushat termike parashihen rritje, kryesisht...
Lajme

Bie nga lartësia një 39 vjeçar në Prishtinë, ishte duke punuar

Një person i moshës 39-vjeçare është lënduar sot pasi ra nga lartësia teksa ishte duke punuar në një ndërtesë në lagjen “Mati” në Prishtinë. Sipas policisë ai është duke marr trajtim mjekësor në QKUK. Lidhur me këtë ngjarje me rekomandim të prokurorit të shtetit është intervistuar një person i dyshuar...
1 2 3 4
Page 1 of 4