archive4 Shkurt, 2022 - 12:56

Lajme

Prishtinë/ Hajnat ia vjedhin çantën një gruaje në autobus

Një grua ka denoncuar në Polici një rast të vjedhjes që ia ka ndodhur në një autobus në Prishtinë, para dy ditësh. Ajo ka raportuar se dikush ia ka vjedhur çantën, në të cilën ka pasur një telefon, 375 euro para të gatshme dhe pasaportën raporton Sinjali. Siç njofton Policia,...
Lajme

Tenton ta vras një person me thikë

Një person është arrestuar në Istog për veprën penale “Vrasje në tentativë”. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari e ka sulmuar një person tjetër me thikë, duke i shkaktuar lëndime, raporton Gazeta Sinjali. Viktima është dërguar për trajtim me autoambulancë në Spitalin Rajonal në Pejë. Kurse,...
Lajme

Ky është orari që mund të punoj gastronomia që nga sot

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka bërë të ditur se sot pritet të miratohen masat e reja anti-COVID. Latifi deklaroi se me masat e reja do të ketë lehtësime, por bëri thirrje që secila veprimtari që do të ketë lehtësim të masave, të pranojë vetëm qytetarë të vaksinuar me dy...
1 2 3 4
Page 3 of 4