archive4 Shkurt, 2022 - 17:14

Lajme

“53 milionë për “Bechtel Enka”, Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj Pal Lekajt dhe dy personave tjerë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, ish- këshilltarit të tij Eset Berishës dhe N.Sh, raporton Gazeta Sinjali. Sipas njoftimit, ata dyshohet se e kanë kryer veprën penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” nga neni 422 paragrafi 1 lidhur me nenin...
Sporti

Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të “Pekini 2022”

Kosova ka parakaluar e 54-ta në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore “Pekini 2022”. Ekipi i Kosovës që parakaloi në këtë ceremoni është përbërë nga pesë persona kurse skitari Albin Tahiri, ishte ai që barti flamurin e Kosovës. Kurse, skitarja Kiana Kryeziu nuk u lejua të marrë pjesë në ceremoni...
Lajme

Policia jep detaje se si iku Milan Radojçiqi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje se si ka ndodhur e gjithë ngjarja rreth ikjes së Milan Radojçiqit në pikën e kalimit kufitar në Bërnjak. “Gjatë realizimit të detyrave policore, zyrtarët kufitar kanë kërkuar nga personi (vozitësi) që të parkojë automjetin në vend parking, për të vazhduar me procedurat e...
1 2 3 4
Page 2 of 4