archive4 Shkurt, 2022 - 23:44

Lajme

Edhe për derivate Kurti fajin e drejton te qeveritë e tjera

Kryeministri Albin Kurti, në një konference për media bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi, në lidhje me zbutjen e masave anti-covid, është pyetur edhe për shpenzimet marramendëse të deputetëve të tij për derivate, shkruan Gazeta Metro. Sipas Kurti, vendimi ishte marrë nga legjislaturat e kaluara, duke vënë fajin si...
Lajme

Dënohet me burg ish ministri i brendshëm

Sapo Apeli i GJKKO-së vendosi që të dënojë me 3 vite e 4 muaj burg ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, ky i fundit e ka pritur qetësisht vendimin. Ndonëse ka bërë disa lëvizje që tregonin nervozitet, Tahiri shpesh herë prekte syzet dhe buzëqeshte me ironi. Ai ka refuzuar që të...
Interesante

Test: A mund t’i gjeni 5 ndryshime në foto?

Sipas psikologëve, personat të cilët mund të konsiderohen si gjeni kanë aftësinë që të dallojnë gjëra që pjesa tjetër e njerëzve nuk i vënë re fare. Shumë prej tyre janë të dhënë pas detajeve dhe sigurisht nuk u shpëton asgjë. Ata i kushtojnë një rëndësie të madhe detajeve, në krahasim...
Lajme

Masat e reja/ A lejohet maska në ambientet e jashtme

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhje online në të cilën janë miratuar masat e reja në mbrojtje ndaj COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Në këtë mbledhje është vendosur që maska në hapësirat e jashtme nuk është më e nevojshme si dhe muzetë, bibliotekat, teatrot e kinematë lejohet të punojnë me...
Lajme

Dënohet me burgim ish-ministri shqiptar

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka dhënë vendimin për Saimir Tahirin. Për ish-ministrin e Brendshëm GJKKO ka lenë në fuqi vendimin e dënimit me 3 vite e 4 muaj burg. Tahiri akuzohet nga SPAK për trafik të lëndëve narkotike, grup i strukturuar kriminal dhe kryerje e...
Lajme

Konfirmohen: Miratohen masat e reja anti-Covid-19

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur online ka miratuar masat e reja për mbrojtje ndaj COVID-19. Në një konferencë për media, kryeministri Kurti tha se masat antiCOVID do të përditësohen në varësi të situatës pandemike. Ndërsa, ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka njoftuar se masat që hyjnë në fuqi...
1 2 3 4
Page 1 of 4