archive3 Shkurt, 2022 - 20:31

Lajme

Dardan Molliqaj lirohet nga paraburgimi

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, është liruar nga paraburgimi, shkruan Gazeta Express. Molliqaj ishte arrestuar të martën pak para futjes në emisionin Pressing në T7. Ai kërkohej nga Policia për shkak se dyshohej që kishte sulmuar një zyrtar policor më datën 29 janar kur ishte mbajtur një protestë kundër shtrenjtimit...
Interesante

A lejohet të lahemi kur jemi të sëmurë?

Kjo çështje ka qenë objekt polemikash prej dekadash dhe ja çfarë thonë mjekët… Gjyshet tona na mësuan një gjë, thonë mjekët – në këtë rast është e rrezikshme. Cila është e vërteta? A duhet të lahemi kur jemi të sëmurë (po flasim për një pushim të mundshëm prej dy, maksimumi...
Lajme

Këta janë 10 deputetët që shpenzuan më së shumti për karburante

Shpenzimet e deputetëve dhe drejtuesve tjerë të institucioneve vazhdimisht kanë marrë vëmendjen, pasi që në raste jo të rralla këto shpenzime kanë qenë mjaft të mëdha. Disa shpenzime janë publikuar edhe së fundmi nga Kanal 10, që kanë të bëjnë me shpenzimet për karburante nga deputetët e Kosovës, për periudhën...
Lajme

Masat e reja, ja çfarë do të ndodhë me fitneset

Në vendin e dhënë së fundi nga Ministria e Shëndetësisë ishte bërë e ditur se nga masat e reja antiCOVID mbyllen të gjitha fitneset. E kundër këtij vendimi dolën thuajse të gjithë drejtuesit e fitneseve në vend. Por në rekomandimet e bëra sot nga Komiteti për menaxhimin e pandemisë COVID-19,...
Lajme

Ligji i pagave, vjen lajmi i fundit

Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë zyrtarë të Qeverisë. Nëse arrin të miratohet në këtë periudhë, zbatimi i tij nuk mund të fillojë deri në gjysmën e dytë të vitit, thonë anëtarë të Komisionit për Ekonomi...
Lajme

Masat e reja/ Hyrja në Kosovë do të lejohet me…

Pas mbledhjes që ka mbajtur Komiteti për Menaxhimin e Pandemisë është propozuar edhe lehtësimi i masave antiCOVID. Ndër masat që janë lehtësuar është edhe hyrja në Kosovë, ku më nuk do të jetë e nevojshme që të keni tri doza të vaksinës antiCOVID për të hyrë brenda territorit të Kosovës....
Lajme

Përfundon seanca ndaj Molliqajt, pritet vendimi

Ka përfunduar seanca ndaj kryetarit të PSD-së, Dardan Molliqaj, i cili sot ka dalë para Gjykatës Themelore në Prishtinë për veprën penale “sulm ndaj personit zyrtar”. Vendimi pritet të merret brenda pak orëve. Nga kjo seancë pritet të dihet nëse Molliqaj do të lirohet në procedurë të rregullt apo se...
1 2 3 4
Page 1 of 4