archive2 Shkurt, 2022 - 13:18

Lajme

Vdes nëna e heroit Enver Zymberi

Ka vdekur Sevdije Zymberi, nëna e policit hero Enver Zymberi. Njoftimin për vdekjen e nënës së heroit e kanë konfirmuar familjarët. Varrimi i të ndjerës do të bëhet sot nga ora 16:00 në varrezat e fshatit Dubovc. Postimi i plotë nga djali i saj Egzoni: Te Allahut jemi dhe te...
Lajme

Këta janë drejtorët nga PDK në Komunën e Prishtinës

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, ka prezantuar sot ekipin drejtues të kësaj partie për qeverisje në Komunën e Prishtinës. Ismaili tregoi që PDK ka emëruar për herë të parë një grua si nënkryetare të Kryeqytetit. Komunikata e plotë: Sot Uran Ismaili prezantoi ekipin drejtues të PDK-së në Komunën e Prishtinës....
Lajme

Kjo është nënkryetarja e komunës së Prishtinës

Donjeta Sahatçiu është emëruar nënkryetare e Komunës së Prishtinës. Vendimi për emrin e saj erdhi sot nga zyrat e Partisë Demokratike të Kosovës, disa javë pas marrëveshjes që kjo parti ka arritur me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Por kush është Donjeta Sahatçiu? Në 10 vitet e fundit, Sahatçiu ka udhëhequr...
Lajme

Escobar: Marrëveshja përfundimtare është në dorën e Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se mbështesin pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës, por mënyra e zgjidhjes së çështjes me Serbinë duhet t’i lihet dialogut. “Shpresojmë që të arrihet një marrëveshje që do të funksiononte si për Kosovën ashtu edhe për...
Lajme

Këta janë personat që vdiqën tragjikisht në lumin Shkumbin

Gjatë ditës së djeshme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd u regjistrua një aksident tragjik. Pas përplasjes me një makinë tjetër, mjeti i familjes nga Kukësi përfundoi në lumin Shkumbin duke shkaktuar ngjarje fatale. Pas aksidentit u regjistruan 3 viktima, Elmi Keqja 53-vjeç, bashkëshortja Elona Keqa 35-vjeç dhe shtetasi Elis Sulmataj 18...
Interesante

6 fshatrat me emrat më interesant në Skënderaj

Skënderaj është një komunë në pjesën qëndrore të Kosovës. Skënderaj është qendra e një krahine ndër me rezistueset, në gjithë trojet shqiptare, shkruan Gazeta Metro. Në Komunën e Skënderajt banojnë mbi 50 mijë banorë ku 99% janë shqiptarë. Në strukturën e popullsisë kryesisht dominon mosha e re dhe atë: 47...
1 2 3 4
Page 3 of 4