archive2 Shkurt, 2022 - 16:49

Lajme

Kurti jep detaje më shumë për propozimet dërguar ZRrE-së, kush përfiton nga subvencionimi i importit të rrymës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është sqaruar rreth propozimeve të dërguara nga ministritë e kabinetit të tij qeveritar dhe të Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes për tarifat e reja në Zyrën e Rregullatorit të Energjisë (ZRrE). Pas mbledhjes së qeverisë, Kurti tha se këto propozime kanë trajtuar dimensionet e ndryshme, që...
Lajme

Ky është vendimi i prokurorisë për Dardan Molliqajn

Prokuroria Themelore e Prishtinës ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Themelore të Prishtinës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj kryetarit të Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqajt dhe aktivistit të kësaj partie, Adem Megjuani. Këtë për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Laureta Ulaj. “Prokuroria Themelore në Prishtinë...
Lajme

Qeveria emëron bordin e ri të KEK-ut, ja emrat

Kryeministri Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë ka prezantuar propozim vendimi për bordin e ndërrmarrjen publike “KEK”, shkruan IndeksOnline. Kurti propozoj emrat e anëtarëve të bordit të ri të kësaj ndërramrrjeje: Skender Haziri, Merita Kasapolli, Bezat Halilaj, Valbona Arifi, Mustafa Pllana, Valdrin Krasniqi. Në këtë konkurs patën aplikuar gjithsej 72...
Lajme

PSD kërkon lirimin e menjëhershëm të Dardan Molliqajt

Partia Socialdemokrate ka kërkuar që të lirohen menjëherë Dardan Molliqaj dhe Adem Megjuani të cilët, sipas PSD-së po mbahen padrejtësisht në burg. Në një postim në Facebook të PSD-së thuhet se Dardan Molliqajt nuk i është treguar fletëarresti para se të arrestohet dhe as në stacion të policisë. “Asnjë ftesë...
ShowBiz

E trishtë! Ndërron jetë aktori i njohur shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare aktori i njohur shqiptar Anastas Kristofori. Kristofori ishte gjerësisht i njohur dhe do të mbahet mend gjatë për rolin e Perikliut në komedinë “Pallati 176”. Lajmin e kanë konfirmuar miq e të afërm të aktorit që kanë postuar në rrjetet ngushëllimet për ndarjen...
Lajme

Nesër shqyrtohen masat Anti-COVID në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka takuar sot Ambasadoren e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Shpresa Jusufi, ku nga ka njoftuar se nesër do të shqyrtohen masat antiCOVID, shkruan Gazeta Metro. Latifi njoftoi Ambasadoren se nesër do të bëhet shqyrtimi i masave kundër COVID-19, dhe të gjitha shtetet fqinjë do...
1 2 3 4
Page 2 of 4