archive2 Shkurt, 2022 - 22:59

Lajme

Këto janë masat e reja që pritet të vendosen më 4 shkurt

Ministria e Shëndetësisë pritet që nesër të rishqyrtojë dhe lehtësojë masat kundër pandemisë. Komiteti për menaxhimin e pandemisë do të mblidhet nesër në orën 14:00 për vlerësimin e situatës epidemiologjike dhe analizimin e vendosjes së masave të reja. Mësohet se ora policore mund të përgjysmohet ose potencialisht të largohet, ndërkaq...
Lajme

E kush thotë që nuk vidhen libraritë? (Video)

Libraria Nobel në Shkup së fundmi ka marrë vëmendjen e vjedhësve, shkruan Pa Censurë. Përmes kamerave të sigurisë, stafi i librarisë Nobel kanë vërejtur se pas mesnate hajnat kanë bërë vjedhje në objekt. Këta të fundit, në video shihen duke kontrolluar sirtaret dhe duke kërkuar për para. E sigurisht, cilit...
Lajme

Ky është i dyshuari që u kap për fajde, ka të kaluar kriminale

Prokuroria Themelore në Prizren, sot ka ndaluar 2 persona të cilët u arrestuan gjatë një aksioni kundër fajdeve. Të dyshuarit u kapën në flagrancë, në dy lokacione. Sinjali mëson se i dyshuari kryesor është Frrok Xhuxha, i cili ka të kaluar kriminale. I njëjti bashkë me të arrestuarin tjetër dyshohen...
Lajme

Vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të qeverisë

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për dy vendimet që mori në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, shkruan Gazeta Express. Bëhet fjalë për emërimin e bordit të ndërmarrjes publike “Trepça” dhe bordin e drejtorëve në ndërmarrjen publike KEK. Qeveria ka emëruar drejtorë në Bordin Mbikëqyrës në Trepça Sh.A.: Bahri...
1 2 3 4
Page 1 of 4