archive1 Shkurt, 2022 - 21:12

Lajme

Ish-ministri Zemaj ‘godet’ Qeverinë, ja për çka e akuzon

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti lidhur me menaxhimin e situatës me Covid-19. Duke folur për numrin e lartë të të infektuarve gjatë muajit janar, Zemaj tha se “qeveria e paaftë dëmton shëndetin dhe shtetin”. “Pasojat e paaftësisë qeverisëse janë të tmerrshme në...
Lajme

Njoftimi i fundit për termine nga Ambasada e Gjermanisë

Ambasada Gjermane në Kosovë ka hapur listën ligjore ku mund të bëhet regjistrimi i terminëve për periudhën mars deri në fillimin e muajit prill, raporton Gazeta Sinjali. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista do të mbetet e hapur deri me datën 15.02.2022 në orën 14:00. Dhënia e termineve ka...
Lajme

NATO: Situata në Kosovë është shumë më e qetë se dikur

NATO dhe KFOR-i në Kosovë vlerësojnë se situata në vend tani është shumë më e qetë se që ishte dikur. Në një njoftim në faqen zyrtare të NATO-s në ‘twitter’, shkruan se Kosova ka ende tensione por të cilat ndodhin me raste. “Situata në Kosovë tani është shumë më e...
1 2 3 5
Page 1 of 5