archive31 Janar, 2022 - 10:28

Lajme

Ky është moti për pesë ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sipas këtij instituti, temperaturat minimale do të zbresin deri -7 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale deri në 8 gradë Celsius. Të martën vranësirat e dendura që do ta përfshijnë vendin...
Lajme

Tentim grabitje në një market, lëndohen dy punëtorë

Një tentim grabitje ka ndodhur mbrëmjen e kaluar rreth orës 20:49 në një dyqan në afërsi të parkut Karagaç të Pejës, shkruan Gazeta Sinjali. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka deklaruar se tre persona të dyshuari deri tani të panjohur kanë tentuar që të kryejnë një grabitje në...
Lajme

Sherr me thika mes dy të miturve në Prizren

Një i mitur ka pësuar lëndime pasi i njëjti është sulmuar me thikë nga një tjetër i mitur. Rasi ka ndodhur dje rreth orës 18:00 në qytetin e Prizrenit. Sipas policisë, i dyshuari është shoqëruar në stacionin policor, teksa viktimës i është ofruar trajtimi mjekësor. I dyshuari është liruar dhe...
Lajme

Sulmohen tre zyrtarë policorë

Dy persona janë arrestuar dje në Rahovec, pasi nuk e kishin respektuar orarin për ndalim të qarkullimit. Në raportin e policisë thuhet se ata më pas kanë sulmuar edhe tre zyrtarë policorë, të cilët kanë pësuar lëndime trupore për çka edhe kanë marrë trajtim mjekësor. Gjithashtu edhe njëri nga të...
1 2 3
Page 3 of 3