archive31 Janar, 2022 - 18:44

Lajme

Arrestohen një pronar dhe dy punonjës të një Call-centeri

Njësitit Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë, sot ka arrit të sigurojë informata në lidhje me aktivitetin kriminal, ku dyshohet se personat e dyshuar me iniciale: I. A. (Pronar i një kompanie), L. S. (Punëtor në Call-Center) dhe H. M. (Punëtore në Call-Center) kanë arritur që...
Lajme

Organizohet protestë në mbështetje të profesorit

Në përkrahje të profesorit Lulzim Paci është thirrur protestë të shtunën në Prishtinë e Vushtrri. Protesta do të mbahet në sheshin “Zahir Pajaziti” në orën 12:00, ndërsa në Vushtrri në sheshin “Adem Jashari” në orën 14:00. Profesori Paci u kritikua nga deputetja e grupit parlamentar të VV-së, Fjolla Ujkani, për...
Lajme

Policët në Rahovec sulmohen me thikë

Të dielën mbrëma, një patrullë policore në Rahovec ishte në asistencë të inspektorëve të AUV-it dhe derisa ishin në veprim në lokalin “PRIVE” në rrugën “Mulla Cufa “ në Rahovec kanë hasur në dy persona nën ndikim të alkoolit, të cilët nuk kanë zbatuar urdhrat e zyrtarëve policor që të...
Lajme

Molliqaj: Policët na kanë sharë, na kanë zvarritë

Partia Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për media në lidhje më propozimin e ZRrE-së për shtrenjtimin e rrymës, raporton Sinjali. “Unë publikisht e kam marrë zotimin se unë jam përgjegjës i protestës dhe largonu mbrapa. Ju e dini se na kan zvarritë, na kanë shty, na kanë sha dhe në fund...
ShowBiz

Deputetja e VV’së Adriana Matoshi publikon video në mbështetje të profesorit vushtrrias që u sulmua nga bashkëpartiakja e saj

Edhe deputetja, njëherit aktorja, Adriana Matoshi ka dalë në mbështetje të profesorit Lulëzim Paci, i cili u bullizua ditët e fundit pasi shprehu pasionin e tij që është kërcimi i valleve tradicionale, përmes videove në Tik Tok. Matoshi ka thënë se nuk është valltare profesionale, por se përmes kësaj video...
Lajme

Në përkrahje të profesorit valltar nis sfida “Profa”

Profesori nga Vushtrria Lulzim Paci, është bërë hit me videot e hedhura në TikTok ku shihet duke vallëzuar. Por këto video kanë bërë që në adresë të tij të bëhen edhe komente e fyerje të shumta. Kjo e ka prekur profesorin e biologjisë nga Vushtrria, pasi teksa foli për këtë...
Lajme

Detaje nga operacioni policor në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Mitrovicë janë gjetur armë dhe sasi municioni. “Policia ka pranuar informatën për vendndodhjen e një lokacioni për armë, në kuadër të veprimeve operative rreth orës 14:44, Policia në Mitrovicë ka shkuar dhe ka kontrolluar vendin ku dyshohet se ka armë, ku dhe kanë...
1 2 3
Page 2 of 3