archive30 Janar, 2022 - 10:27

ShowBiz

Deputeti i Vetëvendosjes kritikon Big Brother VIP

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, është shprehur i brengosur për emisionet të cilat shikohen sot. Ai ka thënë se nuk po arrin ta kuptojë shumëfishin e shikuesve të emisioneve “Big Brother”, duke pirë duhan dhe veprime të tjera, në krahasim me shikuesit e emisioneve shkencore. “Nuk po arrij ta...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, raporton Sinjali. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga ana verilindore e lehtë deri...
Lajme

Temperaturat e ulëta, kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë

Ditëve të fundit në Kosovë ka mbretëruar mot i ftoftë me temperatura të ulëta, deri në minus 17 gradë Celsius, raporton Gazeta Sinjali. Mirëpo, Ministria e Punëve të Brendshme, ka njoftuar se gjendja e rrugëve në Kosovë është e mirë. Sipas tabelës më poshtë, në disa rrugë është krijuar akull...
Lajme

Sherr në një familje në Prishtinë/ Nusja rrah vjehrrën

Nusja ka sulmuar fizikisht vjehrrën e saj pas një mosmarrëveshje në një familje në Prishtinë, njofton policia. Në këtë ngjarje ka ndërhyrë edhe i dyshuari mashkull kosovar, i cili më pas ka sulmuar gruan e tij. Rasti është lajmëruar në polici dhe me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë...
Lajme

Nuk duhet t’i injoroni këto simptoma të Omicronit tek fëmijët

Është rritur numri i fëmijëve që po infektohen me COVID-19, sidomos pas shfaqjes së Omicronit. Ekspertët kanë thënë që fëmijët mund të mos sëmuren rëndë, mirëpo mund t’i përjetojnë disa simptoma. Simptoma, të cilat duhet të merren parasysh janë ethet, rrjedhja e hundëve, kollitja e lehtë si dhe skuqja në...
Lajme

Gjendet e vdekur një grua në banesën e saj në Prishtinë

Një grua është gjetur pa shenja jete në banesën e saj, në orët e hershme të mëngjesit të djeshëm. Sipas policisë, ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës, ndërsa trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion. “Prishtinë, 29.01.2022 – 00:30-05:00. Është raportuar se trupi i...
Lajme

Gjendet i vdekur një fëmijë në Kosovë

Një i mitur është gjetur pa shenja jete pranë një serre, afër shtëpisë së tij. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur mbrëmë, rreth orës 23:33. Vdekja e viktimës është konstatuar nga ekipi mjekësor, ndërsa trupi i pajetë i të miturit është dërguar në IML për obduksion. Rasti është duke...
Lajme

E turpshme: Djali rrahë nënën në Vushtrri

Një person është arrestuar pasi i njëjti dyshohet të ketë sulmuar fizikisht nënën e tij. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në Vushtrri. Sipas raportit policor, i dyshuari është intervistuar dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt. “Vushtrri 29.01.2022 – 16:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti...
Lajme

Prishtinë/ Burri e rrah gruan pasi ajo ia sulmoi fizikisht nënën

Nusja ka sulmuar fizikisht vjehrrën e saj pas një mosmarrëveshje në një familje në Prishtinë. Në këtë ngjarje ka ndërhyrë edhe i dyshuari mashkull kosovar, i cili më pas ka sulmuar gruan e tij. Rasti është lajmëruar në polici dhe më vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar. Njoftimi...
1 2 3 4
Page 3 of 4