archive30 Janar, 2022 - 14:39

Lajme

Publikohet raporti i fundit nga IKSHPK, vjen lajmi i mirë

30 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 2.556 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.776.133 doza të vaksinës. ℹDeri më sot...
Lajme

Vdes një nga mësueset më të respektuara

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë një nga mësueset më të respektuara të Mitrovicës, mësuesja Miradije Mustafa Hoti, njofton Mitropol. E ndjera punonte në shkollën fillore “Musa Hoti” ku arsimoi breza të tërë nxënësish. Ajo ndërroi jetë në moshën 64 vjeçare. Varrimi i së ndjerës bëhet...
Lajme

Shqiptari dëbohet nga Zvicra, kjo është arsyeja

Dy persona me shtetësi të huaj punonin për një rrjet droge. Njëri prej tyre, shtetasi shqiptar tani po dëbohet nga vendi për dhjetë vjet, ndërsa kolegut të tij nga Maqedonia e Veriut, Gjykata e Qarkut në Wil i ka dhënë edhe një mundësi “vërtet të fundit”. Gjyqtari në Gjykatën e...
Lajme

Një pjesë e Prishtinës pa ujë

Punimet teknike të ditës së sotme, në sanimin e linjës se ngrire ne Lagjen Mati, rruga “Muharrem Fejza”, ka bere qe objektet qe jane ne kete zone te mbesin pa furnizim me uje. “Ekipet jane duke punuar nga mengjesi, mirepo si pasoje qe linja eshte ngrire nga temperaturat e uleta,...
Lajme

Ky do të jetë moti në ditët e para të shkurtit

Ftohtë dhe me reshje bore në ditët e para të shkurtit. Ditën e martë vende-vende reshjet edhe mund të jenë më intenzive, parashikon “Prishtina Weather”. Pas të reshurave kalimtare të shiut e borës që priten në mbrëmje, dita fundit e janarit fillon me kthjellime, e gjatë ditës dhe mbrëmjes vransirat...
Tech

Ekspertët: Pse nuk duhet ta karikoni kurrë celularin në makinë?

Me siguri shumica prej tyre i është dashur të karikojë celularin në makinë. Sidomos nëse keni bërë një udhëtim të gjatë. Megjithatë, ekspertët thonë se ky zakon gjatë udhëtimit me makinë është në fakt një nga gabimet më të këqija që mund të bëni. Cila është arsyeja? Portat USB të...
ShowBiz

Zbulohet vendimi sekret që Beatrix ka marrë për Donaldin

Heshtja e Beatrix pas largimit nga “Big Brother VIP” ka shkaktuar bujë të madhe në publik, për faktin se brenda la Donaldin, ndërkohë që shanset për t’u përballur me ish-in e tij, Bora Zemanin, janë të mëdha. Kjo, për faktin se Bora Zemani punon në “Top Channel” dhe takimi në...
Lajme

Policia del me njoftim për ata që ia mësyejnë Brezovicës

Policia e rajonit të Ferizajt ka dalë me një njoftim për të gjithë qytetarët që do t’ia mësyejnë Brezovicës, shkruan Gazeta Sinjali. Policia ka thënë se patrullat do të qëndrojnë tek udhëkryqi i rrugës që çon në Qendrën e Skijimit në Brezovicë dhe te laura ku fillon Parku Nacional. “Patrullat...
1 2 3 4
Page 2 of 4