archive29 Janar, 2022 - 10:51

Lajme

Policia jep detaje rreth vdekjes së punëtorit të KEK-ut

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth rastit të vdekjes së Besim Ibrahimit, punëtorit të Korporatës Energjetike të Kosovës në fshatin Zabel i Ulët të komunës së Drenasit. Policia thotë se informatat e para i mori në ora 14:00 për një vdekje të dyshimtë. Me të marrë informatën policia ka...
Lajme

Një burrë gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Një burrë në fshatin Zabel i Ultë i Drenasit është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij. Për rastin ka njoftuar Policia e Kosovës, përmes raportit 24 orësh. Sipas Policisë, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduskion në Institutin e Mjekësisë Ligjore. “Fsh. Zabel i Ultë, Gllogoc 28.01.2022...
Lajme

Porositet vrasja e një oficeri burgu, Policia nis hetimet

Policia ka nisur hetimet pasi një ankues nga Podujeva, oficer korrektuer në burgun e sigurisë së lartë, ka informuar se një i burgosur ka porositur vrasjen e tij. Sipas oficerit, vrasja ishte porositur tek një ish i burgosur, përmes telefonit. Policia ka njoftuar se rasti është duke u hetuar “Fsh....
Lajme

Arrestohet një burrë në Skenderaj, rrahu gruan dhe dy vajzat e tij

Një burrë është arrestuar në fshatin Kllodernicë të Skenderajt, pasi i njëjti dyshohet të ketë ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe dy vajzave të tij. Sipas policisë i dyshuari është dërguar në mbajtje. “Fsh. Kllodernicë, Skenderaj 26.01.2022 – 16:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që kishte ushtuar dhunë ndaj...
Lajme

Moti sot në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këtë të shtunë pritet të mbajë mot më stabil. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius”, ka njoftuar ky institut. Ky ndryshim i temperaturave do të krijojë kushte që në...
ShowBiz

Emira sot ka ditëlindjen, zbulojeni se sa vite i mbushi modelja

Një nga modelet më të bukura në Kosovë sot feston ditëlindjen e 19-të. Jemi duke folur për bukuroshen nga Prishtina Emira Kika e cila në profilin e saj në Instagram, ka publikuar fotografi ku shumë njerëz e kanë uruar për ditëlindje. Kur jemi te Emira, Korrespodenti merr vesh që modelen...
1 2 3 4
Page 4 of 4