archive29 Janar, 2022 - 14:17

Lajme

Nis protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Ka nisur protesta e thirrur nga Partia Socialdemokrate e Kosovës, kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike. Në sheshin “Zahir Pajaziti”, shihet një grup i protestuesve që veçse janë mbledhur për këtë protestë, raporton Gazeta Sinjali. Zyrtari i PSD-së, Nol Nushi ka thënë se pas disa minutave do nisemi drejtë Qeverisë. “Sa...
Lajme

Aksident në Prishtinë, vetura godet një të moshuar në “zebra”

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak minutash në Prishtinë. Sipas dëshmitarëve që kanë dërguar fotografi në adresë të Reporteri.net, një veturë ka shkelur një të moshuar në vendkalimin për këmbësorë. Nuk dihet gjendja e të lënduarit, derisa nga Policia e Kosovës dhe Ambulanca kanë dalë në vendin e ngjarjes....
Lajme

Haki Abazi e lidh diçka me Rusinë protestën e PSD-së për rrymën

Partia Socialdemokrate e Dardan Molliqajt sot do të organizojë protestë kundër shtrenjtimit të çmimit të energjisë elektrike. Në prag të kësaj proteste përmes një shkrimi në ‘facebook’ ka reaguar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, duke thënë se çështja e energjisë nuk duhet shfrytëzuar për vota. Në këtë shkrim Abazi...
Lajme

Agim Veliu merr goditjen e fundit nga LDK

Ekrem Hyseni është zgjedhur kryetar i degës së LDK-së në Podujevë me 74 vota pro dhe një abstenim. “Me 74 vota pro dhe një abstenim Dr. Ekrem Hyseni zgjedhet kryetar i LDK – Podujevë. Urime”, kanë bërë të ditur nga dega e LDK-së në Podujevë. Deputeti i Lidhjes Demokratike të...
Lajme

Aksident trafiku në Prishtinë, një person i lënduar

Një person ka pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 12:00 te Mensa e Studentëve në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili bëri të ditur se personi...
Lajme

Policia jep detaje për personin që u gjet i vdekur në Gllogoc

Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës ka dhënë detaje për personin që është gjetur i vdekur në Gllogoc, shkruan Gazeta Metro. Dje është njoftuar Policia e Kosoës se viktima mashkull është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij. Vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor. Me vendim të prokurorit trupi...
Lajme

Një person në Pejë rrah bashkëshorten dhe vëllezërit e saj

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi që i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten dhe dy vëllezërit e saj, shkruan Gazeta Sinjali. Në raportin 24 orësh, Policia ka bërë të ditur se me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Ngjarja dyshohet se ka...
Lajme

Ja nëse do të i’u rritet paga mësuesve me Ligjin e Pagave

Zëvendësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci u shpreh se aprovimi i Ligjit për Paga nuk do të thotë rritje e pagave. Pupovci deklaroi se për tu rritur paga, duhet të rritet vlera e koeficientit dhe kjo siç tha ai, rritet me rritje ekonomike. Ndërsa, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla,...
1 2 3 4
Page 3 of 4