archive29 Janar, 2022 - 17:49

Lajme

Protesta e PSD-së kundër shtrenjtimit të rrymës, vjen reagimi nga Qeveria

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, reagoi pas protestës së organizuar nga Partia Socialdemokrate kundër shtrenjtimit të rrymës. Ai shkroi se përkundër përpjekjeve për të eskaluar situatën, ajo ishte paqësore. Kryeziu falënderoi oficerët për profesionalizmin ndërsa qytetarët për mbështetjen ndaj Qeverisë së Kosovës. “Përkundër përpjekjeve për ta eskaluar protestën,...
Lajme

Testoheni për Covid nëse i keni këto simptoma

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka thënë se personat që kanë kokëdhimbje, kollitke, dhimbje fyti, vështirësi në frymëmarrje, rrjedhje hundësh, temperaturë, plogështi e humbje të shijes, duhet të testohen për Covid-19. Nga IKSHPK kanë bërë thirrje që të qytetarët të respektojnë masat e vendosura kundër virusit Covid-19, si dhe të...
Lajme

Vetëplagoset i riu në Prizren derisa po luante me armë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar para pak minutash në qytetin e Prizrenit, mëson Gazeta Sinjali. Siç merr vesh Sinjali, një person është vetëplagosur në shtëpinë e tij, në rrugën “Sylejman Vokshi”. Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës dhe kanë njoftuar se viktima B.Q, është...
Lajme

Ndahet nga jeta babai i Pal Lekajt

Lekë Lekaj, babi i deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka ndërruar jetë sot, raporton Sinjali. Kështu ka bërë të ditur vet deputeti Lekaj, përmes një postimi në Facebook. “Shumë të dashur miq e dashamirë të familjes Lekaj e në veçanti të bacës Lek, ju njoftoj që...
Lajme

Bordi shkarkon edhe Mentor Shalën nga RTK-ja

Mentor Shala është shkarkuar nga pozita e e zëvendësdrejtorit të përgjithshëm në Radio Televizionin e Kosovës. Ky shkarkim i tij erdhi pas propozimit të ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së, Shkumbin Ahmetxhekajt, i cili ka thënë se Shala në mënyrë të përsëritur ka shkelur ligjin për RTK-në....
1 2 3 4
Page 2 of 4