archive28 Janar, 2022 - 11:16

Lajme

Kjo është deklarata e Lul Rakës rreth variantit Omicron

Infektiologu i njohur, Lul Raka, në një përmbledhje për variantin e ri të Covid19, Omicronit, ka thënë se Kosova është në shkallën më të ulët të vdekjeve në 1 milionë banorë, së bashku me Gjermaninë. Ai tha se ky variant ka shënuar rritje masive edhe në Kosovë, shkruan IndeksOnline. Sipas...
ShowBiz

Einxhel lëndohet rëndë në ‘BB VIP’

Moderatorja Einxhel Shkira ka pësuar një incident brenda shtëpisë së Big Brother VIP. Banorja ka thyer krahun. Einxhel ishte duke marrë pjesë në një nga lojërat që u organizua nga Big Brother. Ajo u ngjit sipër ‘rrotës’ e duke dashur të kalojë në anën tjetër, rrëzohet në tokë dhe thotë:...
Shëndeti

Kjo është simptoma më e rëndë e Omicronit

Omicroni po prodhon simptoma të ndryshme nga Delta, por të ngjashme me ftohjen normale. Ekspertët tregojnë se simptoma kryesore e Omicronit është dhimbja e fytit. Ndërsa, simptomat e tjera janë dhimbja e kokës, rrjedhja e hundëve dhe teshtitja, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv. Profesori Tim Spector tha se britanikët po...
1 2 3 4
Page 4 of 4