archive28 Janar, 2022 - 14:58

Lajme

17 vjeçari kapet me kallash në Ferizaj

Policia e Kosovës ka kapur një 17 vjeçar me armë zjarri automatike në Ferizaj, shkruan Gazeta Sinjali. Në njoftim bëhet e ditur se Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj ka pranuar një informacion, që një person me iniciale A.SH posedon armë zjarri. “Në lidhje me këtë policia në bazë të...
Lajme

AAK nuk merr pjesë në protestën kundër shtrenjtimit të rrymës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në protestën e së shtunës kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike. Përmes një komunikate për media, kjo parti ndër të tjerash i ka bërë thirrje Qeverisë të tërhiqet nga shtrenjtimi dhe respektojnë vullnetin e secilit që...
Lajme

IKShPK paralajmëron përkeqësim të situatës me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka paralajmëruar se situata me COVID-19 në Kosovë mund të përkeqësohet edhe më shumë gjatë ditëve në vijim. Në një njoftim në Facebook, IKSHPK u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat, të mos grumbullohen, si dhe të vaksinohen. Postimi i plotë: Të nderuar...
ShowBiz

Zarf në shtëpi: Merret vendimi për Einxhel

“Vëllai i Madh” i ka njoftuar banorët se Einxhel duhet t’i nënshtrohet një ekzaminimi dhe doktorët kanë vendosur të bëjnë një ndërhyrje. Pas ndërhyrjes ajo duhet të qëndrojë në spital për aq kohë që mjekët të vendosin. Ajo do të jetë e shoqëruar nga kamerat dhe e shoqëruar nga asistentët...
Lajme

Ja sa raste aktive me COVID’19 janë vetëm në Prishtinë

Prishtina vazhdon të jetë qyteti i parë sa i takon numrit të rasteve aktive me COVID-19, shkruan Gazeta Metro. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, numri i rasteve aktive në kryeqendër është 9,473. Pas Prishtinës me më shumë raste aktive janë Peja me 2,238 dhe Mitrovica me 1,906 raste...
Lajme

“ Buka në Kosovë mund të shtrenjtohet deri në 1 euro”?

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, e ka kritikuar Qeverinë Kurti se nuk po vepron në mënyrë proaktive për të parandaluar rritjen e çmimeve. Krasniqi tha se në rast të përshkallëzimit të konfliktit mes Rusisë dhe Ukrainës, vendi ynë do të përballet me kriza të reja, duke përfshirë edhe rritjen e...
Lajme

E Fundit: Dy hoxhallarët rrahen mes vete brenda xhamisë

Kryetari i Bashkësisë Islame të Vitisë, Husamedin Hoxha, të martën, pas një mosmarrëveshjeje, është sulmuar nga Hoxhë Xheladin Halili. Sulmin ndaj tij e pranoi vetë Hoxha, i cili tha se rastin e ka raportuar edhe te Bashkësia Islame e Kosovës. Ndërsa, i dyshuari, Xheladin Halili, e mohoi të ketë kryer...
Lajme

Dhunohet një e mitur në një motel në Mitrovicë

Një e mitur është dhunuar seksualisht në në Mitrovicë, shkruan Reporteri.net. Policia e Kosovës ka njoftuar se mitura dyshohet se është dhunuar në një motel nga një burrë me të cilin kishte qenë bashkë. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. “Mitrovicë 27.01.2022 – 12:00. Viktima femër...
Lajme

Shi e borë sot në Kosovë, këto janë temperaturat

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët por nuk do të mungojnë as rrezet e diellit nëpër disa zona. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësirat herë-herë do të shoqërohen me riga shiu të përziera edhe me flokë bore, ndërsa në viset malore parashihen reshje bore të...
1 2 3 4
Page 3 of 4