archive28 Janar, 2022 - 18:41

Lajme

Axhë e nip dyshohet se kanë sulmuar Policinë në Pejë

Policia në Pejë ka arrestuar dy persona, të cilët dyëshohet të kënë penguar dhe kanosur dy policë. Ngjarja ka ndodhur sonte, rreth orës 17:40, pranë stacionit të autobusëve, raporton Indeksonline. Të dyshuarit, sipas Policisë, janë axhë e nip. “Rreth ores 17:40 ne rrugen “Adem Kashari” pikerisht para kafiteris Ylli, dy...
Lajme

Mosha e viktimave që humbën jetën nga COVID-19 në Kosovë

Ministria e shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus dhe 3.617 persona kanë rezultuar pozitiv. MSH ka bërë të ditur se personat që ndërruan jetë janë të gjinisë mashkullore, shkruan Gazeta Sinjali. Gjithashtu në njoftim...
Lajme

Ja kur do të dalin shtesat e punëtorëve shëndetësorë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pagesa e shtesës prej 10% të pagës bazë për punëtorët shëndetësore do të bëhet me pagën e muajit shkurt. Sipas njoftimit në këtë muaj do të dalin shtesat edhe për janarin. “Ministria e Shëndetësisë informon se për shkak se agregimi i të...
1 2 3 4
Page 2 of 4