archive28 Janar, 2022 - 23:26

ShowBiz

Egzona lë shtëpinë e Big Brother

Në një nominim mes saj dhe Tanit, Egzona Rafuna ka qenë e përzgjedhura e publikut për të lënë shtëpinë e Big Brother VIP. Egzona Rafuna, gazetarja nga Kosova, ka hyrë në shtëpi në të njëjtën kohë me Tanin, para tri javësh, por që aventura e saj përfundoi sonte. Automatikisht, Egzona...
Lajme

E rëndë: Ky është 55-vjeçari që humbi jetën sot në Drenas

Policia e Kosovës sot njoftoi për vdekjen e një burri 55-vjeçar në fshatin Zabel i Ulët të Drenasit, i cili dyshohet se thithi tymin e liruar nga ngrohësja elektrike. Mirëpo Sinjali ka mësuar identitetin e viktimës dhe detaje të reja rreth rastit. Sinjali mëson se viktima është Besim Brahimi, i...
Lajme

Vdes një 55 -vjeçar nga Drenasi

Ka vdekur një person 55 vjeçar në fshatin Zabel i Ulët i komunës së Drenasit. Dyshohet se ai ka thithur tymin e shkaktuar nga një ngrohëse elektrike. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënës i Policisë së Kosovës, në Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili tha se policia kanë filluar menjëherë...
Lajme

Shpërthen Covid-19 edhe te punonjësit shëndetësor

Më shumë se 1,170 punonjës shëndetësorë në Kosovë janë të infektuar me variantin Omicron të coronavirusit. Prej tyre, 700 janë infermierë, 290 mjekë dhe 280 pjesëtarë të stafit mbështetës, thotë kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla. Sipas tij, në sektorin publik të shëndetësisë punojnë më shumë se 14...
Lajme

E dhimbshme: Vdes i riu nga Gjilani

Mosha e viktimave që humbën jetën nga COVID-19 në Kosovë Lajmin për humbjen e jetës së tij e kanë bërë të ditur familjarët e tij, përmes një postimi në Facebook. Artani do të mbahet në mend si një njeri i urtë ,qytetarë shembull dhe një punëtor i zellshëm, sipas familjarëve...
1 2 3 4
Page 1 of 4