archive27 Janar, 2022 - 11:10

Lajme

Avdullah Hoti shkon në Ukrainë, zbulohen arsyet

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se ka qëndruar dy ditë në Ukrainë, ku ka qenë i ftuar nderi i ‘European Jewish Association’, për të shënuar përvjetorin e masakrës ndaj hebrenjëve, transmeton Gazeta Metro. Me anë të një postimi...
Lajme

ATK lëshon njoftim me rëndësi për tatimpaguesit që kanë gjoba

Administrata Tatimore e Kosovës ka lëshuar njoftim për të gjithë tatimpaguesit ndaj të cilëve Zyra për Gjoba dhe Ndëshkime Administrative u ka shqiptuar gjoba fikse për shkelje të legjislacionit tatimor, se e kanë mundësinë që të përfitojnë zbritje nga pagesa e tërësishme e shumës së gjobës. Në njoftimin e ATK-së...
Lajme

Vdes në burgun e Maqedonisë ish-pjesëtari i UÇK-së

Mëngjesin e sotëm në media është raportuar se Rexhail Qerimi, ish-pjesëtari i UÇK-së i dënuar me burgim të përjetshëm për rastin “Alfa” në Maqedoninë e Veriut, ka ndërruar jetë. Sipas informacioneve jozyrtare të mediave, Qerimi ka pësuar goditje në tru dhe ka ndërruar jetë gjatë dërgimit në spital. Vdekja e...
Lajme

Djali kanos me vrasje prindërit në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Petrovë të Prizrenit. I njëjti ka kanosur me vrasje prindërit e tij dhe ka shkaktuar dhunë në familje. Sipas raportit të Policisë, i dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rastin në polici e kanë lajmëruar prindërit e të...
1 2 3 4
Page 4 of 4