archive27 Janar, 2022 - 15:05

Lajme

IKSHPK jep lajmin e keq

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se variant Omicron i COVID-19 është më pak i rëndë se ai Delta, por më ngjitës dhe mund të rrisë hospitalizimet, raporton Gazeta Express. Nga IKSHPK është thënë se ndikimi i këtij varianti aty...
Tech

Merret vendimi: Tani e tutje kështu do të duket karikuesi i telefonit tuaj

Shtetet anëtare të BE-së ranë dakord të mërkurën për një qëndrim të përbashkët rreth një karikuesi të vetëm për pajisjet elektronike, mbi bazën e të cilit do të negociojnë me Parlamentin Evropian për tekstin përfundimtar të ligjit. Pozicioni i përbashkët, i rënë dakord nga ambasadorët e shteteve anëtare në Komitetin...
Lajme

Meterologu tregon se si do të jetë moti në muajin shkurt

Sipas meterologut, Besim Aliu, ditëve në vazhdim në Kosovë ka mundësi për fjolla bore por jo të intenzitetit të lartë apo mesatar, shkruan Gazeta Metro. Ai ka treguar se reshjet do të fillojnë në javën e parë të muajit shkurt, dhe se reshje do të ketë të edhe këto ditë...
1 2 3 4
Page 3 of 4