archive27 Janar, 2022 - 17:32

Lajme

Nxënësi e theri me thikë prindin e një nxënësi tjetër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Bresanë të Komunës së Dragashit. Në oborrin e shkollës së këtij fshati, një fëmijë dyshohet se e ka therur me thikë një person të moshës madhore. Sinjali mëson se viktima është prindi i një nxënësi tjetër. Lajmin për Gazetën Sinjali e...
Lajme

Arrestohet kosovari për vjedhje në disa banka në Gjermani

Një kosovar 43-vjeçar me banim në Norvegji, është arrestuar nën dyshime se ka kryer mbi 30 vjedhje në filiale të bankave në Bavarinë Jugore, raporton “Berchtesgadener Anzeiger” të enjten. I dyshuari është arrestuar në aeroportin e Vjenës, me urdhër-arrest të lëshuar nga Gjermania. Në shumicën e vjedhjeve autorët kishin rezultuar...
Lajme

Specialja publikon aktvendimin e fundit ndaj Thaçit

Shefja e Informimit dhe Komunikimit Publik në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK), Angela Griep ka bërë të ditur se kjo gjykatë ia ka vazhduar masën e paraburgimit ish-presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit. Në konferencën për medie të mbajtur të enjten, Griep ka dhënë informacione të përditësuara mbi...
Lajme

Raporti i fundit nga IKSHPK, vazhdojnë shifrat alarmante

27 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 4.623 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.764.421 doza të vaksinës. ℹDeri më sot...
Lajme

Ja cila është grupmosha më e prekur nga Omicroni në Kosovë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur sot në Kuvend lidhur me situatën pandemike, shkruan Insajderi. Ai tha se janë të obliguar që të marrin masat kundër COVID-19. “Numëri i vdekjeve fillon pas rritjës së rasteve prandaj jemi obliguar të vendosim kufizime, ne duhet ta ngadalsojmë rritjen e rasteve për...
Lajme

Kurti flet për masat dhe situatën me COVID-19

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur sot në Kuvend lidhur me situatën pandemike Kurti tha se vala e Omicron Kosovën e ka gjetur në gatishmëri, shkruan Insajderi. “Reagimi në kohë dhe bashkëpunimi me qytetarët ne ja dolem me Omicronin , vala na gjeti me gatishmëri të plotë, në dy...
Lajme

Vjen në propozim i ri për çmimin e energjisë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për konsumatorët e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut ka propozuar ndarjen e tarifave për ata që shpenzojnë nën 600 kilovatë në muaj, ata nga 600 deri në 1200 kilovatë në muaj dhe ata...
1 2 3 4
Page 2 of 4