archive26 Janar, 2022 - 10:28

Lajme

Vendet dhe orari i ndërprerjeve ku sot nuk do të ketë rrymë

Në disa vende gjatë ditës së sotme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Kështu ka bërë të ditur KEDS dhe ka njoftuar se këto ndërprerje do të bëhen për shkak të punimeve në rrjet. Orari i ndërprerjeve: 26.01.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Pejë 1. Nga NS...
Lajme

Ja arsyet e progresit të Kosovës në luftimin e korrupsionit

Kosova ka shënuar përparim të lehtë në luftën kundër korrupsionit, duke u vlerësuar me 39 pikë, tri më shumë sesa vitin e kaluar, në Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2021, të përpiluar nga organizata ndërkombëtare, Transparency International. Një vit më parë Kosova kishte 36 pikë. Për arsyet pse...
Lajme

Mot i ftohtë edhe sot, ja sa do të jetë temperatura

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkuren dhe të enjten do të mbajë mot i ftohtë. Në njoftim bëhet e ditur se do të ketë vranësira dhe intervale me diell. Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës pritet...
1 2 3 4
Page 4 of 4