archive26 Janar, 2022 - 19:18

Interesante

Në këtë qytet gjerman qiraja është vetëm 1 euro

Fuggerei, është një qytezë e cila ndodhet në Gjermani dhe duket si idealja për çdo njeri i cili kërkon të nisë një jetë të re, larg zhurmës, smogut e po ashtu shpenzimeve. Mediat vendase thonë se në këtë zonë qiratë e shtëpive nuk kanë ndryshuar që prej vitit 1521 dhe...
Lajme

112-vjeçarja nga Zhuri që gëzon shëndet të plotë

112-vjeçarja nga Zhuri, Xhemile Susuri po gëzon shëndet të plotë. Ajo gjatë ditës së sotme është kontrolluar nga mjeku dhe drejtori i QKMF-së në Prizren, Xhevat Elezkurtaj. Ai ka postuar një fotografi në Facebook duke ia bashkëngjitur edhe një mbishkrim. “Një ndenjë e veçantë për mjekun kur viziton nje gjyshe...
Lajme

Kaq u gjobit shoferi që voziti 72 km/h më shumë

Në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 100 km/h, policia ka identifikuar shoferin duke drejtuar mjetin me 172 km/h. Për këtë shkelje, i njëjti është gjobitur me 300€, 3 pikë negative dhe 3 muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik. Njoftimi i plotë i policisë: Në zonën...
Lajme

Vjen lajmi i mirë nga Gjermania për patent-shoferët e Kosovës

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani ka bërë një njoftim lidhur me njohjen e patent shoferëve të Kosovës në Gjermani. “Sot, më datë 26 janar 2022 në Komisionin për Transport dhe Komunikime Digjitale në Bundesrat është shqyrtuar rekomandimi i Ministrisë Federale të Komunikimeve Digjitale dhe e Transportit dhe si...
Lajme

Besoni apo jo, thyen të gjitha rekordet negative- Mbi 4 mijë raste me Covid-19 në Kosovë

26 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 5.459 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.759.797 doza të vaksinës. ℹDeri më sot...
Lajme

PDK, LDK dhe AAK lëshojnë sallën e kuvendit

Partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës e kanë lëshuar sallën e kuvendit pasi nuk u votua rezoluta e propozuar nga partitë opozitare që ndalon shtrenjtimin e energjisë elektrike në vend. Sallën e kuvendit e ka lëshuar edhe partia tjetër opozitare, AAK Kjo ka bërë që...
Lajme

Paralajmërohet mbyllja e shkollave

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka paralajmëruar mbylljen e shkollave nëse përkeqësohet edhe më shumë gjendja me pandeminë. Latifi para anëtarëve të Komisionit Parlamentar për Shëndetësi ka thënë se nëse do të mbyllen shkollat, do të pësojë edhe ekonomia për shkak se prindërit do të duhet të qëndrojnë në shtëpi...
Lajme

Glauk Konjufca rezulton pozitiv me Covid-19

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetarja e Kuvendit, Saranda Bogujevci. Ajo tha se kjo është arsyeja që Konjufca po mungon sot në seancën ku pritet votimi i rezolutës për pagat në sektorin publik....
Lajme

Vdes boksieri i njohur kosovar

Ka vdekur në moshën 71 vjeçare ish-boksieri kosovar Muhamet Ferizaj, shkruan Gazeta Metro. Lajmin e ka konfrimaur Ish-boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Muharrem Gjocaj. “Me një pikëllim të madh mora lajmin për vdekjen e mikut tim Muhamet Ferizaj”, ka shkruar Gjocaj në Facebook. Ky është njoftimi i tij...
Lajme

Rrita e rasteve me COVID-19, a do të mbyllen shkollat

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka folur sot në në Komisionin për Shëndetësi për situatën me pandeminë në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Latifi, ka paralajmëruar se në rast se situate me koronavirusin vazhdon të përkeqësohet, do të mbyllen shkollat. “Po ti mbyllim shkollat kishte me qenë problem jashtëzakonisht i madh....
1 2 3 4
Page 2 of 4