archive26 Janar, 2022 - 22:43

Lajme

Gaxherri e Kadaj-Bujupi përplasen për vrasjet e pasluftës

Një përplasje mes Besa Gaxherrit të LDK-së dhe Donika Kadajt, tash analiste, ka lindur një debat i ashpër, pasi kjo e fundit tha se ‘LDK po viktimizohet me vrasjet e zyrtarëve të partisë’. ‘’Ty s’të ka ardhë keq pse kanë ndodhë vrasjet a? Me bo me ua lanë juve, ju...
Lajme

Përkeqësohet situata me Covid-19, mbyllen shkollat?

Situata e rënduar pandemike në vend ka qenë shkak që sot ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi të raportojë para anëtarëve të Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Gjatë raportimit Latifi u shpreh se javëve të fundit vendi po ballafaqohet me një rritje të shpejtë të rasteve pozitive me dominim të...
Lajme

Valon Syla: Armiku më i madh i VV’së është Albin Kurti

Gazetari, Valon Syla, ka shprehur mendimin e tij për armikun më të madh të Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan Gazeta Metro. Fillimisht Syla e falënderojë Gaxherrin për rolin e saj në debat. ’Të falënderoj znj. Gaxherri se e dheze debatin’’, tha Syla. Tutje Syla duke treguar rolin jo efikas të opozitës, theksoi...
Lajme

Ndalohen nga KFOR-i disa kamionë të Serbisë në Mitrovicë

KFOR-i ka ndaluar disa kamionë të Serbisë në Mitrovicë gjatë mbrëmjes së sotme. Sipas portalit lokal “Jepi zë”, janë dëgjuar sirena policore në “Rrugën e Ulqinit”, në fshatin Kushtovë, e ku janë ndaluar edhe disa kamionë me targa serbe. Dëshmitarët kanë treguar se ndalimin e kamionëve e ka bërë KFOR-i...
ShowBiz

E papritur, Fifi në lidhje dashurie

Këngëtarja e njohur kosovare, Filloreta Raçi – Fifi, ka vendosur të shuaj kureshtjen e secilit që donte të dinte statusin e saj. Përmes një postimi në Instastory, ajo konfirmoi që është në lidhje dashurie, shkruan Indeksonline. Ajo ndau një moment ku u shfaqen të kapur për dore teksa shëtisin në...
Shëndeti

Çaj mali kundër kollitjes, ftohjeve dhe virozave

Të ngroh organizmin dhe shpirtin por mbi të gjitha efektet e tij janë fantastike për të mposhtur virozat, gripin dhe të ftohurën. Çaj i ngrohtë mali me gjalpë, ëmbëlsuar me pak mjaltë dhe pak lëng limoni për vlera më të forta është një ndër kurat më të forta që mbrojnë...
1 2 3 4
Page 1 of 4