archive25 Janar, 2022 - 10:53

Lajme

Aksidentohet Golf 2 në Ferizaj, bie nga rruga

Një Golf 2 është aksidentuar në mëngjesin e së martes në Ferizaj. Sipas pamjeve që kanë dërguar lexuesit në IndeksOnline, shihet se vetura në rrugën “Ahmet Kaqiku” ka dalë nga rruga duke rënë në rrugën e trenit. Nuk dihet nëse ka të lënduar...
Lajme

Shtrenjtimi i rrymës, vjen lajmi i fundit

Bordi i ZRRE-së raporton sot në Komision për Ekonomi rreth tarifave të rrymës Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë do të raportojë sot në Komisionin për Ekonomi. Raportimi i bordit të ZRRE-së do të jetë në lidhje me shqyrtimin e jashtëzakonshëm të tarifave të energjisë elektrike. “Bordi i Zyrës...
Lajme

E rëndë: Vdes gruaja shtatzënë së bashku me fëmijën

Dje në Shtime një grua shtatzënë ka humbur jetën së bashku me fëmijën e saj, shkruan IndeksOnline. Burri i saj ka raportuar se ajo ndërroi jetë për shkak të trajtimit të pa ndërgjegjshëm mjekësor apo mos kujdesit. Rasti është në procedurë hetimore. “Shtime 17-21.12.2021 – NN. Më 24.01.2022 ankuesi mashkull...
Lajme

Sot dita më e ftoftë e këtij dimri

Acari polar që ka pushtuar Europën juglindore në këto ditët e fundit, në rajonin tonë solli temperatura mjaft të ulëta. Dita e martë edhe parashihej të ishte më e ftohta e kësaj jave. Mëngjesin e sotëm në aeroportin e Prishtinës u regjistrua temperatura prej -18C, e në qytet deri në...
Lajme

Mbyllja e shkollave, vjen lajmi i rëndësishëm për nxënësit

Pas rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19, disa shkolla në Kosovë kanë kaluar në mësim online. Nga 780 shkolla, 27 prej tyre tashme po vijojnë mësimin në platformën online. Kështu ka bërë të ditur zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Dukagjin Pupovci, i cili ka nënvizuar...
1 2 3 4
Page 4 of 4