archive25 Janar, 2022 - 14:45

Lajme

Ja sa kohë do të vlejë vendimi për shtrenjtimin e rrymës

Kryesuesi i bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji, Ymer Fejzullahu ka thënë se vendimi që pritet të merret për shtrenjtimin e energjisë elektrike do të jetë në fuqi nga 1 shkurti deri më 31 mars të vitit 2023. Ai tha në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti se...
Lajme

Në komunat veriore nuk do të ketë rritje të çmimit të rrymës

Kryesuesi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), Ymer Fejzullahu gjatë raportimit në Komisionin për Ekonomi, ka pranuar se katër komunat veriore me shumicë serbe nuk janë pasqyruar në raportin e ZRrE për rritjen e tarifave të energjisë elektrike. Kjo me arsyetimin, siç tha ai për procesin gjyqësor që është...
Lajme

250 euro gjobë për 21 vjeçarin që u aksidentua me Golf 2

Sot, në mëngjes policia rajonale e Ferizajt ka pranunar një informacion se në rrugën ‘’Tahir Sinani ‘’ në Ferizaj ka ndodhur një aksident komunikacioni e përfshirë një automjet civil i udhëtarëve VW Golf me targa vendore. Njësia Rajonale e Komunakacionit Rrugor i ka marr veprimet e nevojshme për ta hetuar...
Lajme

Kosova shënon përparim në luftën kundër korrupsionit

Kosova ka shënuar përparim të lehtë në luftën kundër korrupsionit, duke u renditur si e 39-ta në Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2021, të përpiluar nga organizata ndërkombëtare, Transparency International. Ndërkaq, një vit më parë Kosova kishte 36 pikë. Indeksi radhit çdo vit 180 shtete dhe territore të...
Lajme

Vrasje në tentativë në Kosovë

Tre persona dyshohen se kanë tentuar ta vrasin një person pasditen e djeshme rreth orës 16:55, në rrugën “Komandant Kumanova”, në Shtime. Ata dyshohen se e kanë sulmuar fizikisht qytetarin, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore, raporton Gazeta Sinjali. I lënduari është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, ndërsa...
Lajme

Një grua u hodh nga kati i pestë i banesës

Një grua është dërguar me lëndime të rënda trupore për trajtim mjekësor në QKUK, raporton Gazeta Sinjali. Sipas Policisë, ajo dyshohet se është hedhur nga kati i pestë i banesës rreth orës 01:20 pas mesnatës së të hënës, në Suharekë. Ende nuk dihet motivi i këtij akti....
1 2 3 4
Page 3 of 4