archive24 Janar, 2022 - 16:08

ShowBiz

Takohen Bora e Beatrix: Zbulohet se çka ndodhi mes tyre

Treshja Bora-Donald- Beatrix janë komentura mjaft shumë për shkak të historisë së tyre të fundit. Beatrix është kritikuar dhe për faktin se ka qenë ajo që më parë është shprehur entuziaste për dashurinë mes Borës dhe Donaldit. Beatrix pas largimit nga shtëpia e BBV-së thuhet se është takuar rastësisht në...
Lajme

Janë veç dy opsione, reduktime të ashpra ose rritje të çmimit

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli në seancën e jashtëzakonshme për shtrenjtimin e energjisë, tha se Kosova si shtet nuk ka kapacitete të mjaftueshme për të prodhuar energji elektrike që konsumohet, sidomos gjatë dimrit dhe çmimit të lartë të importit. Ministrja Rizavanolli theksoi se në situatën në të cilën ndodhet Kosova,...
Lajme

Pacolli: Shtëpia ime funksionon me energjinë e Zotit

Deputeti i Parlamentit të Kosovës nga rradhët e AKR-së, ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit të VV-së, Dimal Basha i cili i tha  në Kuvend se ndoshta “Pacolli nuk e ka problem të paguajë më shtrenjtë pasi shtëpia e tij është e madhe”. Pacolli theksoi se në pamundësi për të...
Lajme

Publikohet raporti i fundit nga IKSHPK

24 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 1.861 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.747841 doza të vaksinës. ℹDeri më sot...
Lajme

Tri doza të vaksinës ose praninë e testit negativ ndryshe nuk mund të hyni në Kosovë

Për masat e fundit kundër COVID-19 të ndërmarra nga Qeveria e Republikës së Kosovës, Ministria e Shëndetësisë shpjegon se: Të gjitha masat e ndërmarra kanë qenë rezultat i analizës së rregullt të situatës epidemiologjike në vend, konsultimeve me profesionistët shëndetësor dhe Komisionin këshill-dhënës lidhur me COVID-19, të cilat janë trajtuar...
Lajme

Kurti: Qytetarët nuk kanë ditur se sa e kanë paguar rrymën

Kryeministri i Kosovës është duke folur para deputetëve në seancën e sotme të jashtëzakonshme të thirrur nga opozita për të debatuar lidhur me vendimin e ZRrE-së për shtrenjtimin e rrymës, raporton Gazeta Sinjali. Para përfaqësuesve të popullit, Kurti tha se rryma ka qenë shumë lirë gjatë katër viteve të fundit....
Lajme

Adoleshenti vret për hakmarrje 65-vjeçarin shqiptar

Lek Lekgjonaj, 65-vjeç, mbeti i vrarë më armë zjarri këtë të hënë nga dora e një të riu. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 12:00 në fshatin Manati të Lezhës Viktima po merrej me punë në shtëpinë e tij të vjetër kur 17-vjeçari Florian Pervathi e qëlloi për vdekje me...
ShowBiz

Konkurrenti i “Për’puthen” përfundon në polici

Endri Misku është një nga konkurrentët që bëri bujë të madhe me hyrjen e tij në “Për’puthen”. Por, së fundmi, ai ka renë pre e një kurthi nga ish konkurrentet e këtij emisioni, shkruan Indeksonline. Ai akuzoi Aden dhe Tolen të cilat sipas tij, me datë 30 dhjetor i kanë...
ShowBiz

Ndërron jetë aktori i humorit shqiptar

Ka ndërruar jetë aktori i humorit shqiptar, Arben Shaka. Shaka ndërroi jetën në moshën 70-vjeçare si pasojë e infektimi me COVID-19. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar miku i tij, Ilir Çumani përmes një postimi në Facebook. “Lamtumirë mik i vyer Arben Shaka. U rrita qysh fëmijë me...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5