archive24 Janar, 2022 - 19:35

ShowBiz

Mirret vesh! Kjo është arsyeja e ndarjes Alvisa-Bashkim?

Dyshja e famshme, Bashkim dhe Alvisa i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Këtë e bëri të ditur Bashkimi duke ndarë një shkrim në llogarinë e tij në Instagram, shkruan Indeksonline. Albi, miku i të dyve sot në puntatën e “Për’puthen” tha se ndarja erdhi pasi kishin pasur konflikte, ndërsa...
Lajme

Ky është personi që vdiq në aksidentin në Obiliq

Sot ka ndodhur një aksident trafiku në fshatin Palaj të Obiliqit, ku ka humbur jetën Driton Krasniqi nga fshati Zhilivodë i Vushtrrisë, shkruan Gazeta Metro. Lajmin për vdekjen e tij, e kanë dhënë edhe kolegët e tij të punës nga kompania “Art Aluminium”. I ndjeri ka qenë duke punuar në...
Lajme

Kurti: Unë magjistar nuk jom, jom veç kryeministër

Kryeministri Albin Kurti është përballur me kritikat që po i bëhen Qeverisë, në lidhje me krizën energjetike dhe shtrenjtimin e rrymës. Kurti ju është përgjigjur deputetëve opozitarë duke ju thënë se ai nuk është magjistar, raporton Gazeta Sinjali. “Duhet të jesh magjistar, asgjë më pak se magjistar, që të besosh...
Lajme

Dimal Basha i VV’së ofendon rëndë personat që kanë probleme me shikim: ‘Kjo është si me lyp sy prej qorrit”

Deputeti i VV’së Dimal Basha, ka bërë një krahasim tepër të ulët derisa po sulmonte deputetët e opozitës, në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet kundër shtrenjtimit të rrymës, shkruan Gazeta Metro. Basha, ofendoi rëndë personat që kanë problem me shikim, derisa iu drejtua deputetëve të opozitës. “Ky debat është...
Lajme

Haradinaj-Kurtit: Do deputetëve tu veç defat iu mungojnë

Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj, në seancën që po mbahet sot ka pasur një varg kritikash për Kurtin e deputetët e tij, derisa edhe njëherë akuzoi atë për refuzimin e gazsjellësit amerikan e ndihmave nga shtetet aleate, shkruan Gazeta Metro. Haradinaj tha se Kurti është vonuar për reagim, e kur...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5